Chcete spraviť niečo s vašou postavou? Naberte odvahu, nabehnite do športového obchodu, vyberte si vhodné športové oblečenie, kúpte si nové tenisky a zabezpečte permanentku do fitness centra. Takýto začiatok cvičenia je jednoduchý, keďže zatiaľ nemusíte vynakladať žiadne úsilie. Horšie je to však so zotrvaním, najmä ak sa výsledky nedostavujú ihneď. No to sa môže veľmi rýchlo zmeniť.

19985_1

Dôležité bielkoviny

Aby sa cvičenie ukázalo aj na postave, okrem materiálneho vybavenia a vašej chuti je potrebná aj zmena jedálnička. I keď poctivým cvičením spaľujete kalórie a s nimi aj tuky, zhodené tukové tkanivo je potrebné nahradiť novým, práve svalovým. Je preto potrebné zo stravy vylúčiť potraviny s vysokým obsahom tuku a naopak, zaradiť do nej tie, ktoré obsahujú potrebné stavebné jednotky. Nimi sú bielkoviny tvoriace základnú kostru svalstva.

Príjem živín zo stravy často nestačí

Do jedálnička musíte zaradiť optimálne množstvo a optimálnu kombináciu živočíšnych a rastlinných bielkovín. Na obed si preto doprajte kus kvalitného duseného či grilovaného kuracieho alebo hovädzieho mäsa a ako prílohu zvoľte ryžu. Nič nepokazíte ani cestovinami či zeleninovou prílohou. Strava však na príjem potravín nemusí vždy vystačovať, a preto je vhodné doplniť ju ďalšími zdrojmi bielkovín. Nimi sú aj kvalitné proteíny vo forme proteínových nápojov – tak isto vegánsky protein. Tie okrem nevyhnutnej dávky živín  organizmu dodajú aj stavebné jednotky, ktoré prispejú k zvýšeniu kvality svalstva. Konzumujte ich však triezvo podľa odporúčaných dávkovaní pre ženy a zbytočne to s nimi nepreháňajte.

100 pure whey star 3+1-500x500

Ideálny doplnok cvičenia pre vášho partnera

Ak do cvičenia zapájate aj svojho partnera, ten musí pre efektný výsledok spraviť nielen viac práce, ale potrebuje aj viac kvalitných bielkovín a iných látok stimulujúcich rast svalstva. Nimi sú aj saponíny – látky rastlinnej povahy so steroidnou štruktúrou, ktoré sú prekurzormi  testosterónu. Práve tento hormón je potrebný na naštartovanie anabolickej aktivity v organizme, teda skladných reakcií, ktorými vzniká aj svalová hmota. Vyskúšajte Tribulus – jeden z najobľúbenejších doplnkových preparátov na podporu rastu svalov u mužov.

akcia tribulus 1+1 zadarmo-270x270

Súvisiace príspevky