Stále sa viac ľudí zaujíma o zdravú stravu. Niekoho ku kvalitným potravinám vedie zdravotný stav, ktorý sa zhoršuje, niekto začal trpieť potravinovou intoleranciou. Niekto si predsavzal, že s pomocou zdravých potravín schudne. Niekto má rád celkovo zdravý životný štýl, a tak si s obľubou dopraje pečivo z pohánkovej múky, varí ryžu basmati alebo raňajkuje cereálie.

Zaobstarajte si strukovinu, ktorá nenadúva

Bojíte sa strukovín, pretože neviete, ako by ste sa zbavovali nadmieru vetrov, ktoré idú s nimi ruka v ruke?

Potom sa nechajte vyviesť z omylu. Na trhu je aj červená šošovica, ktorá nemá šupky, ako šošovica klasická, alebo iné strukoviny, a tak nespôsobujú nadúvanie. Uvariť si ich môžete bez predchádzajúceho namáčania cez noc, čo je pre mnohé gazdinky úľavné. Nemusíte totiž na jej prípravu myslieť s dostatočným predstihom.

Červená šošovica celá, lúpaná, je veľmi ľahko stráviteľná, a pretože tiež nenadúva, je vhodná aj pre malé detičky. Navyše chutí skutočne lahodne, uvidíte, že takú polievku z červenej šošovice sa smotanou na varenie si určite zamilujete.

Orechy a sušené plody

Potraviny nie sú určené len na varenie a pečenie. Čo tak si dať len tak do úst ako desiatu pár orechov? Orechy má v ponuke e-shop v dostatočnej miere, kúpiť si tu môžete kešu orechy natural, mandle pražené, solené, údené alebo mandle natural, tiež vlašské orechy, pekanové orechy, kešu orechy pražené, solené a mnohé iné.

Nechýba ani sušené ovocie, sušená zelenina alebo semienka. Napríklad chia semienka sa dajú pridať do jogurtov, ranných cereálnych kaší alebo len tak do nápoja. Do raňajkových kaší sa hodia aj sušené marhule alebo slivky.

Súvisiace príspevky