Máte plné zuby všetkých Brufenov, Ibalgin, Ataralgin, Paralenov a hejna “zázračných” mastičiek všetkého druhu?

 

Na bolesť možno vyzrieť aj bez pomoci ibuprofénu či paracetamolu!

Americká spoločnosť iTENS LLC na náš trh začala dodávať patentovo chránený unikátny bezdrôtový terapeutický prístroj spolupracujúci pomocou bluetooth s platformou iOS alebo Android!

iTENS kombinuje tlmenie bolesti pomocou metódy TENS s ovládaním pomocou smartphonu. Tento prístroj bol ako prvý na svete, schválený americkým Úradom pre kontrolu potravín a liečiv (FDA).

iTENS je ideálny pre liečenie akútnych i chronických stavov bolesti, ako sú bolesti chrbta, bolesti ramien a zápästí, karpálny tunel, tenisový lakeť a mnohých ďalších.

Čo je TENS?

TENS je skratka pre Transkutánnu (cez kožu) elektrickú nervovú stimuláciu. Liečba je založená na odovzdávaní slabých elektrických impulzov k podkožným nervovým receptorom. Kontakt s podkožím je zaistený pomocou elektród, ktoré sú umiestnené v okolí bolestivej oblasti či priamo na bolestivé miesto. TENS neposkytuje priamy liek na problémy, ktoré sú zodpovedné za bolesti, ale významne zmierni vnímanie tejto bolesti. Telu tiež pomôže stimulovať tvorbu rady vlastných najrôznejších látok pomáhajúcich v liečebnom procese (napr. endorfínov). Elektrostimulačná metóda TENS je k úľave od bolesti úspešne používaná na celom svete už od 60. rokov minulého storočia.

Indikácie k TENS?

Na tlmenie akútnej a chronickej bolesti pri: reumatoidnej artritíde, artróze jedného alebo viacerých kĺbov, ankylozujúcej spondylitíde (Bechterevova choroba), poranenie krčnej chrbtice, krčnej spondylitídy, problémy v oblasti chrbta (poranenia stavcov, vyskočenej platničky), spondylitíde, osteoporóze, ischias (zápal sedacieho nervu), fibrozitídy (myofasciálny syndróm), akútne podvrtnutie (športové, pracovné úrazy), migréna a bolesti hlavy, menštruačné problémy, bolesti periférnych nervov a neuropatia z rôznych príčin, herpetické ochorenia (pásový opar), pooperačná neuralgia, bolesť zjazveného tkaniva, nádorové ochorenia, únavová od bolesti končatín

(napr. po športových či iných fyzických výkonoch), zápal šliach (burzitída), fantómové bolesti amputované končatiny, …

 

POKROČILÁ TECHNOLÓGIA + KOMFORT A POHODLIE

      

Čím je iTENS jedinečný?

• Súčasné bezdrôtové TENS zariadenia nie sú pripojiteľné cez bluetooth. Pokiaľ je prístroj používaný, je ťažké meniť intenzitu a ďalšie nastavenia.

• Súčasná TENS zariadenia používajú pre napájanie zariadenia alkalické batérie alebo slabé a neefektívne hodinkové batérie, životnosť je nízka a pri dlhšom používaní stúpajú prevádzkové náklady. iTENS poskytuje 24 hodín nepretržitej prevádzky na jedno nabitie, jedno plné nabitie trvá menej ako 2 hodiny.

• Súčasné TENS zariadenia používajú drahé náhradné podložky s elektródami. iTENS náhradné elektródy sú o viac ako polovicu lacnejšie pri lepšej kvalite a efektívnosti.

Naraz môže byť ovládaných viac iTENS prístrojov, tie môžu byť nenápadne nosené pod oblečením.

• iTENS je prvé nositeľné zariadenie, ktoré vie viac než len zbierať dáta a poskytovať spätnú väzbu. Sú predstaviteľom novej vlny nositeľných zariadení, ktoré môžu skutočne telo liečiť.

• iTENS využíva patentovanú ultratenkú viacvrstvovú konštrukciu krídla s laserom tlačeným strieborným vodivým povrchom pre poskytnutie neporovnateľnej kvality stimulácie. Má pozoruhodne pohodlné vedenie

prúdu, ktorý vďaka tomu nie je pociťovaný ako pichľavý alebo ostrý ako u iných TENS prístrojov.

• iTENS umožňuje priebežný upgrade aplikácii, a tým aj vylepšovanie funkcií zariadenia a jeho schopností.

Zariadenie iTENS, vrátane príslušenstva, je možné objednávať na d-Zdravi.cz.

Proti bolesti – bez drog!

DEMO VIDEÁ: http://www.itens.com/videos

Súvisiace príspevky