Ako odstrániť papierové tapety

aug17,2017 #dom #interiér #tapety

Objavili ste novú papierovú tapetu, ktorá by oveľa lepšie pasovala do vášho prednastaveného konceptu alebo sa len chcete zbaviť papierových tapiet po predchádzajúcich obyvateľoch a zakúpiť si svoje vlastné? Nech už sú vaše dôvody akékoľvek, odstránenie starých papierových tapiet je nutný krok k realizácii modernizácie priestoru. Na samotnom začiatku nášho článku si pripomeňme, že papierové tapety nejdú odstrániť suchou cestou, preto sa pripravte na mokrý spôsob. Ešte si uveďme na pravú mieru, že odstránenie papierových tapiet mokrou cestou by mohlo viesť k zraneniu, preto si radšej vypnite v celej miestnosti elektrický prúd.

 

Ako odstrániť papierové tapety mokrou cestou

Pripravte si horúcu vodu a tou papierové tapety navlhčite. Využite k tomu klasickú maliarsku štetku a vodou rozhodne nešetrite. Taktiež sa dá využiť rozprašovač. Vždy začnite hore, vďaka čomu sa stekajúca voda bude mať šancu vsiaknuť a nepotečie zbytočne na podlahu. Oveľa účinnejší roztok vytvoríte pridaním jedného dielu bieleho octu na jeden diel vody.

Asi tak po 20 až 30 minútach vyskúšajte za rožtekom tapety jej priľnavosť. Ak sa stále trhá, celý postup zopakujte, v opačnom prípade máte vyhrané a tapetu odtrhnite. Papierové tapety vždy strhávajte zdola nahor. Taktiež sa môže stať, že ju neviete odstrániť ani po štvrtom namočení. V takom prípade je potom na mieste použiť špachtľu. Staré lepidlo odstránite navlhčenou handrou.

Ako si ešte pomôcť

V miestnostiach nevetrajte ani nekúrte. Pamätajte, že múry musia zostať vlhké. Práve preto udržiavame vodu čo najviac horúcu. Najlepšie, keď sa vám podarí prevlhčiť celú miestnosť naraz. Všetky strhnuté papierové tapety klaďte na zem, nech majú šancu nasiaknuť vodu zo zeme a tým vám uľahčiť prácu s upratovaním. Ak budete pracovať so špachtľou, tak opatrne, nech nepoškodíte stenu a máte ju pripravenú na nalepenie ďalšej novej tapety.

Veľký výber papierových tapiet nájdete na internetových stránkach predajcu http://tapety-na-zed.cz/.

Súvisiace príspevky