Aký parfém zvoliť na leto?

júl23,2015

Tak ako oblečenie, aj váš parfém je potrebné prispôsobiť letu. Počas teplých dní totiž nemôžete voňať úplne rovnako ako cez zimu či sychravý jesenný deň. Slnko a vysoké teploty si vyžadujú niečo naozaj fresh, v čom sa budete cítiť sviežo v každej situácií. Aj preto vám v nasledujúcich riadkoch s výberom letnej vône poradíme.

 

Prednosť dajte citrusom či jemným kvetom

Aj keď ste možno fanúšičkou výrazných, ťažkých a mierne korenistých vôní, na leto by ste ich mali odložiť a vytiahnuť ich zas po jeho skončení. Silné aromatické tóny by totiž počas letných horúčav mohli spôsobiť bolesť hlavy a rovnako by nemuseli byť najpríjemnejšie pre vašich kolegov či rodinu. Na leto sú priam ideálne svieže citrusové vône či parfémy s jemným až balzamickým základom. Aj preto si vyberajte vône s obsahom extraktov z ovocia či kvetín. Na leto tiež nepotrebujete pravé parfémy, ale bohato vám postačia odľahčené, menej koncentrované toaletné vody.

 

Letná stálica v svete parfémov už bezmála sto rokov

Výrobcovia vôní prichádzajú na leto s viacerými vôňami určenými na toto obdobie, no mnohé parfémy sú už svojim základným zložením priam predurčené na využitie počas letných dní. Jedným z nich je aj Lanvin Eclat D’Arpege. Túto vôňu môžeme označiť za vlajkovú loď svetoznámej francúzskej značky Lanvin. Svojou jemnou sviežosťou ohuruje ženy už bezmála sto rokov a stále jej podliehajú ďalšie a ďalšie dámy. Táto vôňa Francúzska vás ihneď po aplikácií na telo vzpruží sviežim letným vánkom plným ovocia a kvetov, keďže jej hlavu tvorí citrón a orgován. Postupne sa z nich rozvinú aj jemné tóny broskyne, čaju, pivonky a amarantu. Základ vône tvorí ambra, pižmo a céder. Tento parfém jeho spokojné užívateľky odporúčajú na bežné nosenie ideálne aj počas leta. Vôňa je atraktívna, no zároveň ľahká, preto neotravuje ani vás, ani vaše okolie. Určite si ju obľúbite, nech patríte do akejkoľvek vekovej kategórie.

Parfémy online na parfums.sk skrývajú aj ďalšie zaujímavé ženské vône vhodné aj na leto. Objavte ich aj vy a pošte sa novým klenotom do vašej zbierky.

Súvisiace príspevky