Nekonvenčným typom, ktoré milujú umenie, pravdepodobne okrem bohémskeho života učaruje aj bohémsky interiérový štýl. Sú preň typické vzory, svetlo a jedinečné kúsky a elementy. Ako si teda zariadiť domov v bohémskom štýle?

“Postavte” bohémsky interiér na jednej základnej farbe

Bohémsky štýl si zakladá na jednej farbe, na ktorej môžete stavať. Biela skvelo doplní teplé tóny prírodných odtieňov, no tiež podčiarkne odvahu žiarivých farieb. Ide o skvelý mix a vy si vďaka bielej farbe môžete dovoliť byť expresívnejší.

Dekorácie, vzory a farby

Bohémsky štýl miluje prírodné dekorácie, ktoré vám poskytnú rastliny. Tie nielenže prečistia vzduch, no tiež doplnia vzhľad miestností svojou farbou. Rastliny môžete umiestniť na zem, poličku, ba dokonca aj zavesiť na stenu.

Nezabudnite ani na vzory. Vzory by mali byť v jednom štýle tak, aby spolunažívali v symbióze. Môže ísť ale o úplne odlišné vzory z hľadiska tvarov aj farieb. Umením je namixovať jednoltlivé kúsky – kusové koberce, vankúše, čalúnený nábytok – tak, aby tvorili bohémske vibrácie.

Medzi farby, ktoré sú pre bohémsky štýl typické, patrí napríklad vínová, smaragdovo zelená alebo tmavofialová farba. Samozrejme, skvelou voľbou sú aj jasné farby ako napríklad ružová, purpurová alebo oranžová.

Maximalizmus je vítaný

Bohémsky štýl je opakom minimalizmu. Naopak, snaží sa v nás vyvolať pocit maximalizmu. Je plný dekorácií a zaujímavých nie úplne funkčných kúskov. Zvýrazní vašu osobnosť, pretože vám ako jeden z mála štýlov umožní vystaviť si všetko, čo ste za roky svojho života nazbierali. Samozrejme, pri zariaďovaní interiéru si musíte dať pozor, aby nepôsobil chaoticky.

Podlahové krytiny

Čo sa týka podlahových krytín, bohémsky štýl toleruje rôzne varianty – od drevených podláh cez laminátové podlahy až po vinyl, ktorý skvelo imituje širokú škálu povrchov.

Súvisiace príspevky