Čaro manikúry

dec21,2017 #gélové nechty

Všetky ženy si zaslúžia byť oceňované, rešpektované a najmä, aby sa cítili dobre. Keď žena začne dbať o svoj vzhľad, stane sa úžasná vec. Ľudia jej začnú venovať väčšiu pozornosť, počúvať ju a začnú vyhľadávať jej spoločnosť. Žene to pridá na sebavedomí a začne sa cítiť lepšie. Okrem dokonalého makeupu, úpravy vlasov a stylingu zohráva dôležitú úlohu aj manikúra. Veď ako len pôsobia na ostatných nechty s ošúchaným a nevkusným lakom?

 

Akrylové či gélové nechty?

Mnohé ženy sa sťažovali, že po použití akrylových či gélových nechtov sa ich prirodzené nechty úplne zničili. Odborníci sa však zhodujú na tom, že problém poškodenia nechtov nemá nič spoločné so samostatným výrobkom, ale s technológiou a postupom, ktorý bol vykonaný na vašom nechte. Problémom je teda aplikácia a odstránenie produktov z nechtov. Preto je všeobecne odporúčané zveriť sa do rúk odborníka, ale aj napriek tomu je šikovnejšia žena schopná si kvalitné nechty vymodelovať aj sama doma.

Ako sme už spomínali vyššie, obe sú bezpečné, ale dôležitá je aplikácia a ich odstránenie. Ak sa vám akrylové nechty zdvihnú v priebehu niekoľkých dní, je to pravdepodobne v dôsledku nesprávnej aplikácie kombinovanej s nasiakavosťou na spodnej strane nechtov. Výrobky z akrylu až do nedávnej doby boli založené výlučne na prísadách z tretej pobočky nazývanej akryláty, ale stali sa dostupnejšími  novšie a pokročilejšie produkty založené na metakrylátoch. Každá kategória má  svoje výhody a nevýhody. Neexistujú žiadne dokonalé typy výrobkov.

V poslednej dobe sú najobľúbenejšie gélové nechty. Akryl je oveľa ťažší ako UV gély. Chceme, aby sa naše nechty v prípade potreby ohýbali, ak by sa na ne dostalo niečo ťažké. Gél poskytuje flexibilitu.

Prečo si pravidelne nechať spraviť manikúru a pedikúru?

  • Počas každej manikúry alebo pedikúry dostanete relaxačnú masáž rúk a nôh. To pomáha zlepšovať krvný obeh a zlepšuje pohyblivosť kĺbov.
  • Pri pravidelných manikúrach a pedikúrach sa znižuje šanca vývinu hubových infekcii.
  • Manikúra udržiava vaše ruky mladé.
  • Počas zimných mesiacov sú naše ruky vystavované ťažkým poveternostným podmienkam. Vďaka manikúre zostáva pokožka na rukách hladká, hydratovaná a vláčna.

Súvisiace príspevky