Ak túžite po umelom trávniku, nemusíte sa obávať, že by boli potrebné nejaké extra podmienky. Prémiový trávnik tohto typu možno umiestniť takmer kamkoľvek, od betónového povrchu až po ten kamenistý. Existuje však niekoľko základných kritérií, ktoré je vhodné dodržať ak chcete, aby bol váš trávnik rovný a vyzeral čo najprirodzenejšie. Vo všeobecnosti sa riaďte predovšetkým týmito pravidlami:

  1. Nepokladajte takýto trávnik bez rozmyslenia. Je vhodné, ak si vypracujete plán postupu. Alebo ešte lepšie – požiadajte o radu a spolupracujte s odborníkom, ktorým môže byť záhradný architekt. Spoločnosti, ktoré predávajú prémiové umelé trávniky, v rámci svojho servisu tiež zabezpečujú jeho odbornú inštaláciu a poradenstvo. Takto si môžete byť istý, že váš trávnik bude vyzerať presne tak, ako má.
  2. Podložie, ktoré je pod trávnikom, môže byť takmer akékoľvek, ale predsa sú tu určité základné požiadavky. Je nevyhnutné, aby bol tento povrch stabilný a pevný. Tiež by mal byť zbavený akýchkoľvek ostrých hrán, ktoré by mohli zapríčiniť jeho nerovný povrch. Môže ísť, napríklad, o kamene či korene. Zbavte tiež podložie od akýchkoľvek iných nečistôt. Základom pekného trávnika je kvalitne spracované podložie! Je to presne tak ako keď staviate dom alebo zariaďujete interiér. Ak ste sa rozhodli investovať do stavby, domu alebo bytu a kupujete si do neho prémiové produkty vrátane Holandského trávnika, je vo vašom vlastnom záujme ho položiť tak, aby ste ho nemuseli po niekoľkých rokoch opravovať.
  3. Bezprostredne poslednú vrstvu pod umelým trávnikom by malo 15 až 20 mm drveného kameniva frakcie 0-4. Pokládka umelého trávnika tak bude bezproblémová.
  4. Pásy umelého trávnika je vždy potrebné pokladať rovnakým smerom, a to tesne vedľa seba. Vždy však sledujte presné odporúčanie výrobcu alebo spolupracujte s odborníkom, ktorý vám umelý trávnik umiestni tak, aby vyzeral skvele.
  5. Nemôžeme tiež zabudnúť na to, že umelý trávnik sa lepí. Nikdy jeho pokládku nerealizujte pri teplote nižšej ako 6 stupňov a v prípade, že je mokro.

Pamätajte, že čím viac si dáte záležať na podloží a pokládke umelého trávnika, o to lepšie bude vyzerať.

Súvisiace príspevky