Určite ste pri upratovaní narazili na problém, ktorý otestoval vašu trpezlivosť. Či už išlo o špinavú rúru, škvrny od červeného vína na koberci alebo prepálené potraviny na sporáku, niekedy sa zdá, že domáce prostriedky nie sú dostatočne silné. Ak ste skúsili overené recepty starých mám a s výsledkom ste neboli spokojní, je čas na ťažší kaliber.

Čistiace prostriedky do kúpeľne

Keď ocot a sóda bikarbóna zlyhajú, môžete sa spoľahnúť na profesionálne čistiace prostriedky. Na trhu existuje množstvo prípravkov pre konkrétne typy škvŕn a povrchov. Správne zvolený čistiaci prostriedok vám ušetrí nielen čas, ale aj energiu. Neviete sa po domácky zbaviť zaschnutých kvapiek na batériách? Skúste profesionálny odstraňovač vodného kameňa. Ten dokáže odstrániť aj tie najtvrdohlavejšie usadeniny už za niekoľkých minút.

Profesionálne čistenie

Niektoré problémy si môžu vyžadovať profesionálne upratovacie služby. Tieto firmy majú prístup k technológiám a čistiacim prípravkom, ktoré si v bežnej drogérii nekúpite. Napríklad pri čistení kobercov alebo čalúneného nábytku môže byť profesionálna tepovacia firma tou najefektívnejšou a najrýchlejšou voľbou.

Upratujte pravidelne

Aby ste predišli situáciám, kedy tradičné domáce čistiace prostriedky nestačia, nezabúdajte na prevenciu. Pravidelné upratovanie a správna starostlivosť o povrchy môžu predísť hlbokým škvrnám a zašpineniu.

​​Zvážte zmenu materiálu

Ak neustále bojujete s určitým materiálom alebo povrchom, ktorý je výnimočne náchylný na zašpinenie alebo je na ňom aj drobná špina veľmi viditeľná, možno je čas premýšľať o jeho výmene. Ak plánujete zariadenie vášho nového domova alebo idete rekonštruovať, pri výbere materiálu uprednostnite jeho praktickosť. Čierne vodovodné batérie sú teraz v móde a vyzerajú krásne, no práve na nich je vodný kameň najviac viditeľný. Z dlhodobého hľadiska je vždy výhodnejšie pozerať sa na to, ako bude materiál vyzerať aj o pár rokov a aká náročná bude jeho údržba. Túžite po čistej a sviežej kúpeľni? Pozrite si čistiace prostriedky do kúpeľne od značky HG.

Súvisiace príspevky