Nabrali ste odvahu, rozhodli ste sa byť samostatná a začať s vlastným podnikaním? Vieme, že začiatky sú obzvlášť ťažké, no už počas nich musíte myslieť naozaj na všetko. Nielen si dokonale plniť svoju prácu, no zároveň zabezpečiť viditeľnosti vašej podnikateľskej aktivity medzi širokou verejnosťou. Najlepším spôsobom na to je samozrejme internet.

Vlastná webová stránka je v súčasnosti neodmysliteľnou a nevyhnutnou súčasťou propagácie. Ak chcete byť vo vašom podnikaní úspešná, jednoducho ju musíte mať. Jej návrhu a samotnej tvorbe je však potrebné venovať extra pozornosť, lebo meno stránky, jej vizuálna a obsahová podoba dokážu o vás veľmi veľa napovedať. Žiadny web však nebude fungovať bez registrovanej domény a spoľahlivého webhostingu.

Správny názov domény je jedným z kľúčov k úspechu

Úplne prvými krokmi, ktoré potrebujete vyriešiť pri tvorbe webovej stránky, sú vymyslieť názov domény a registrácia domény. Názov musí byť skutočne výstižný, aby už na prvý pohľad dokázal u potenciálnych klientov identifikovať oblasť vami ponúkaných služieb. Nemal by byť príliš dlhý, ale trefný a veľmi ľahko zapamätateľný. Ideálne je, ak sa v názve domény skrýva názov spoločnosti či aj samotný predmet podnikateľskej aktivity. Správne zvolená doména je výrazným plusom pre podnikateľa, pretože plní nielen reprezentatívnu úlohu, no často dokáže aj sama o sebe na webovú stránku prilákať množstvo návštevníkov. Pri voľbe názvu stránky je dobré porozmýšľať aj o doménovej koncovke. Vo všeobecnosti sa odporúčajú najmä lokálne skratky v závislosti od krajiny, kde podnikáte, a to .sk,.cz a iné. Vhodné sú však nadnárodné domény, ako napríklad .com, .eu, .info a ďalšie. Ak máte vymyslený vhodný názov webu a ten je voľný, môžete požiadať o registráciu domény.

Nevyhnutný webhosting

Každá internetová stránka si vyžaduje webový priestor, kde bude umiestnená. A práve to rieši webhosting. Ten vám poskytne virtuálny priestor, na ktorý môžu byť nahraté jednotlivé údaje, potrebný počet mailových adries s názvom domény a ďalšie ako SEO optimalizácia. Pre správne fungovanie webu je veľmi dôležité, aby bol webhosting naozaj spoľahlivý. Exohosting.sk vám práve taký ponúka, aj spolu s registráciou domény a ďalšími službami. Navyše, za veľmi výhodné ceny.

Súvisiace príspevky