Dôležitosť správneho osvetlenia

Výber svietidlá sa môže zdať ako štandardná úloha, možnosti je veľa a tým sa stáva táto úloha ešte zložitejšia. V závislosti na izbe sa môžete rozhodnúť medzi lustrom alebo nástenným svietidlom.  Výber svetla či už do domu alebo do priemyselnej budovy je veľmi dôležitý, preto nič nezanedbajte.

 

Vplyv svetla na prácu

Vhodné využitie denného a umelého svetla môže mať silný vplyv na psychicko-emocionálne faktory. Ďalšími faktormi, ktoré sú ovplyvňované svetlom sú zdravie a výkonnosť. Ergonomicky tvarované osvetlenie môže byť veľmi podporné pri štúdiu, ale aj pri práci, kde osvetlenie zvyšuje motiváciu.

 V súčasnej dobe a to až do 80% informácii sú spracovávané vizuálne. To vedie k tomu, že voľba osvetlenia má stále väčší dopad na zodpovedajúce spracovanie informácií. Na pracovisku  osvetlenie  podlieha ergonomickým zásadám. Okrem toho, že svetlo môže ovplyvniť osobnú pohodu a zdravie, má tiež pozitívny vplyv na motiváciu a výkonnosť. Osvetlenie na pracovisku je založené na ergonomických zásadách a musí spĺňať požiadavky na bezpečnosť v zmysle ochrany zdravia a bezpečnosti. Ideálne osvetlenie v kancelárii môže zvýšiť komfort pri práci, ale aj vaše pracovné  výkony.

quattro_379_l

Úspora energie

Energie  surovín a pracovnej sily sa  stávajú  čoraz drahšími. Jednou z oblastí, kde možno nájsť významné úspory je práve osvetlenie.

Výber vhodného osvetlenia, ktoré neplytvá energiou je obzvlášť dôležité v priemyselných budovách, kde sa používa svetlo celý deň, napríklad v skladoch, skleníkoch, logistických centrách a nákupných centrách. V skladoch sa pracuje takmer nepretržite na tri zmeny, preto sa oplatí porozmýšľať nad vhodným osvetlením. Ekonomickým osvetlením skladov môžete ušetriť peniaze i energiu.

Ak vlastníte nejaký podnik, ku ktorému potrebujete sklad alebo úložné priestory, možno budete potrebovať aj dodávku. Ak ju však nepotrebujete každodenne, len skôr príležitostne a nechcete míňať peniaze na jej kúpu, dnes existuje možnosť  si dodávku prenajať. Požičovňa dodávok CBCAR vám ponúka krátkodobé, ale aj dlhodobé prenajímanie dodávok za veľmi výhodné ceny. Jedine čo potrebujete je vodičský preukaz skupiny B.

Súvisiace príspevky