Drony pro deti aj dospelých – všetko, čo by vás mohlo zaujímať

máj22,2017 #dron #hobby #výrobok

Na tieto malé bezpilotové lietadielka ste už iste narazili. Dron by dnes chcel mať doma každý, od najmenších obdivovateľov Transformers až po ich oteckov a dedkov. Ako sa ale zorientovať pri ich výbere a čo všetko drony vlastne dokážu? Vybrali sme odpovede na najčastejšie otázky.

 

Vyberáme podľa ceny

Drony do 34 Eur sú skôr také lepšie hračky. Sú určené do interiéru alebo do úplneho bezvetria, baterky zvyčajne dlho nevydržia a ani s ich odolnosťou pri náraze to nie je nijak slávne. Poslúžia hlavne ako tréningové kúsky pre začiatočníkov.

Drony do cca 250 Eur sú na tom o niečo lepšie. Ide o výrobky pre hobby použitie a ponúkajú celý rad funkcií. Ich ovládanie vyžaduje aspoň minimálne skúsenosti, a to aj pri nastavených automatických letových režimoch. Môžu mať kameru a nerozhádže ich ani trochu nepriaznivé počasie.

Drony nad 250 Eur už patria medzi profi vybavenie pre profesionálov. Dokážu ponúknuť unikátne snímky z výšky, na oplátku však vyžadujú precízne ovládanie a skúsenosti.

Práve drony do 250 Eur sú na našom trhu žiadané najviac. V e-shope Elektro-produkt nájdete výber overených značiek určených pre deti aj dospelých. Uspokoja aj náročných zákazníkov, aj tých, ktorí chcú za svoje peniaze dostať kvalitný výrobok pre veľa hodín skvelej zábavy.

 

Lietacie drony – najčastejšie otázky a odpovede

Zaujíma vás čo všetko môžete od dronov čakať? Nechcete spraviť krok vedľa? Potom si prejdite pár odpovedí na najčastejšie otázky týkajúce sa dronov.

Ako dlho vydržia drony lietať?

Drony z kategorie hobby sa zvyčajne udržia vo vzduchu 15-30 minút v závislosti na poveternostných podmienkach a neznesú záťaž.

 

Existují aj drony pre deti?

Samozrejme. Hľadajte drony jednoduchého stavebnicového systému, odolné proti nárazu a poškodeniu. Vyplatí sa vsadiť na overeného výrobcu, poskytujúceho servis v podobe dokúpenia náhradných dielov.

Ako rýchlo lietajú drony?

Bežná rýchlosť hobby dronov sa pohybuje okolo 60 km/h (profi kúsky dosahujú aj 100 km/h). Drony pre začiatočníkov majú maximálnu rýchlosť obmedzenú tak, aby bolo riziko stratenia prístroja maximálne eliminované.

 

Koľko vrtulí by mal dron mať?

To je individuálne, záleží na skúsenostiach užívateľa a účelu zaobstarania si dronu. V e-shope Elektro-produkt.cz nájdete väčšinou tzv. kvadrokoptéry so štyrmi vrtuľami. Tie sa ľahko ovládajú a dokážu vo vzduchu predviesť prekvapivé akrobatické kúsky. Pre nehybné vznášanie sa na mieste sú potom lepšie oktokoptéry s ôsmimi vrtuľami.

Súvisiace príspevky