Gladioly potešia na záhradke i doma!

Teraz na jeseň je ten správny čas premýšľať o tom, čím si skrášlite svoju záhradu na jar a v lete. Všetko je totiž nutné náležite pripraviť a tiež premyslieť. Ak si budúce leto chcete na svojej záhrade užiť krásu kvetov budú pre vás ideálnou voľbou práve gladioly. Čo by ste o týchto kvetoch mali vedieť?

 

Klasika, ktorá nikdy neomrzí
Gladioly patria medzi kvetiny, ktoré medzi českými záhradkármi veľmi obľúbené. Nevyžadujú totiž žiadnu prílišnú a zložitú starostlivosť. Ak sa o ne budete len trochu starať, potom vás odmenia krásnymi kvetmi. Gladioly sú tzv. rezané kvety takže si s nimi môžete aj krásne vyzdobiť váš interiér. Výhodou týchto kvetov je tiež to, že je možné vyberať z mnohých farebných variácií kvetov. Je už na vás, či zvolíte žlté, ružové, žíhané, červené alebo iné. Vždy sa budete tešiť z ich krásy. Vyberať ale môžete i z rôznych tvarov kvetov. Hitom poslednej doby napríklad minigladioly, ktoré sa výborne hodia práve pre vytváranie zaujímavých dekorácií.

 

Ako na gladioly?
Pestovanie gladiol nie je nič zložité. Vysádzajú sa v marci alebo apríli. Nájdite pre ne slnečné miesto a záhon dobre pohnojte. Gladioly je vhodné sadiť do riadkov, ktoré sú od seba vzdialené približne dvadsať päť centimetrov a vzdialenosť medzi jednotlivými rastlinami by mala byť najmenej 15 centimetrov. Gladioly je tiež potrebné zasadiť dostatočne hlboko odporúča sa minimálne 10 centimetrov. Nutná je tiež pravidelná zálievka. Inak gladioly na pestovanie nenáročné.

Všetky informácie o gladiolách a ich pestovanie nájdete na www.gladioly.cz

Súvisiace príspevky