Uprednostňujete jednoduchosť, čisté línie a veľa svetla? V tom prípade je pre vás škandinávsky štýl ako stvorený. Čím sa vyznačuje a aká podlahovina ho jednoznačne doplní, sa dočítate v našom článku.

Štýl nielen pri minimalistov

Škandinávsky, nazývaný tiež severský, interiérový štýl sa na výslnie dostal niekedy v polovici 20.storočia. Vyznačuje sa čistými líniami, minimalizmom, svetlými farbami, prirodzeným denným svetlom a modernými elementami.

Farby, s ktorými nešliapnete vedľa

Voľte prírodne a neutrálne odtiene, ktoré sú jednoducho kombinovateľné s čímkoľvek. V severských interiéroch prevláda biela, sivá, ale môžeme v nich pozorovať tiež hnedú alebo čiernu farbu.

Podlaha v severskom štýle

Ak stavíte na drevenú podlahu v svetlom odtieni, chybu zaručene neurobíte. Pokiaľ hľadáte spôsob, ako miestnosť zútulniť a podlahu zjemniť, doplňte ju vhodným kusovým kobercom.

Skvelou voľbou je drevená podlaha z bieleho dubu, ktorá je jednoduchá v dizajne a zároveň zachytáva podstatu prírodnej krásy. Rovnako môžete siahnuť po podlahe v sivej farbe,  v odtieni dub sonoma alebo dub sokrates. Ak obľubujete tmavšie odtiene, podlahy z orechového dreva zaručene splnia vaše požiadavky.

Pokiaľ hľadáte cenovo dostupnejšou podlahovú krytinu, môžete siahnuť po laminátovej alebo vinylovej podlahe, ktoré sú známe pre širokú škálu rôznych dekorov imitujúcich drevo a jeho druhy takmer dokonale.

Vyberte si vhodné dekorácie

Interiér môžete vyzdobiť aj vhodnými dekoráciami, ktoré do škandinávskeho štýlu zapadnú. Vhodné sú napríklad koberce a deky z kožušiny alebo vlny. Ostatné doplnky si musia zachovať čisté línie, preto môžete siahnuť napríklad po vankúšoch s geometrickými vzormi, kovovom svietniku alebo po jemnej váze. Miestnosti nezabudnite doplniť o rastliny, ktoré jej vdýchnu život.

Súvisiace príspevky