Doslúžila vaša stará chladnička a hľadáte novú, ktorá bude mať čo najlepšie parametre za čo najdostupnejšiu cenu? V tomto článku vám poradíme, na čo si pri výbere chladničky dávať pozor.

Hneď na úvod si treba predstaviť základné typy chladničiek, ktoré sa dnes dajú kúpiť. Samozrejme, základom sú štandardné chladničky, ktoré sú dostupné v rozličných veľkostiach. O niečo populárnejším riešením sú však kombinované chladničky, ktoré v jednom tele kombinujú chladničku a mrazničku. Chladničky s mrazničkou v jednom prinášajú najmä praktické výhody a šetria priestor. V poslednej dobe sa do popredia tlačia aj americké chladničky, ktoré sú typicky väčších rozmerov a disponujú mnohými originálnymi a praktickými riešeniami, napríklad zabudovaným dávkovačom na ľadové kocky či vodu.

Keď si ujasníte, aký typ chladničky bude vhodný pre vaše použitie, či už to bude americká chladnička, kombinovaná chladnička alebo len samostatná chladnička, prichádza rad na výber konkrétneho modelu. V takom prípade by ste mali dbať najmä na niekoľko základných parametrov.

Veľkosť, výkon, hlučnosť

Samozrejme, základným kritériom pri výbere akejkoľvek chladničky je jej veľkosť, či už hovoríme o vonkajších rozmeroch, alebo vnútornom objeme. Chladnička s mrazničkou by mala mať taký objem, ktorý vám bude akurát postačovať, nákup príliš veľkej chladničky sa prejaví na zbytočne vyšších účtoch za elektrinu. Pri účtoch za elektrinu musíme spomenúť aj energetickú triedu – pri výbere chladničky odporúčame voliť modely, ktoré disponujú čo najvyššou energetickou triednou, a teda sú efektívne a ekonomické.

Mraziaci výkon je dôležitý parameter, ktorý napovedá, ako dobre dokáže mraznička mraziť. V neposlednom rade si tiež všímajte hlučnosť chladničky, ktorá tiež býva uvedená v rámci základných parametrov – nikto predsa doma nechce chladničku, ktorá vás bude svojím hlukom vyrušovať.

A kde zoženiete tie najlepšie chladničky za najvýhodnejšie ceny? No predsa v Okay elektre!

Súvisiace príspevky