Aj keď je dovolenková sezóna ešte ďaleko, už teraz môžete porozmýšľať či si rovno vybrať, kam sa za oddychom vyberiete tento rok. A vlastne, kto povedal, že vaša dovolenka sa musí uskutočniť práve cez leto? Svet nám ponúka množstvo lukratívnych destinácií, ktoré poskytujú ideálne podmienky na oddych v teple počas celého roka. Pozrite si s nami dva zaujímavé tipy na vašu tohtoročnú dovolenku.

Kuba – socialistický exotický raj

Ak chcete zažiť niečo netradičné a dať aspoň na rok pauzu typickým európskym destináciám, vyberte sa do Karibiku. Nádherne azúrovo modré more a biely piesok si určite zamiluje. Karibik zahŕňa hneď niekoľko populárnych dovolenkových miest, no predsa jedno z nich má svoje netradičné čaro. Podľa odporúčaní experta na dovolenky v exotike exotickedovolenky.sk – Kuba je práve tou destináciou, ktorú si ihneď po prílete zamilujete. Tu sa ocitnete v príjemnej atmosfére akoby pred viac než 25 rokmi  a budete aspoň na pár dní súčasťou slávneho socialistického raja. K nemu však netreba mať žiadne predsudky, o čom vás Kuba pri jej prehliadke sama presvedčí. Pri potulkách ostrovom nesmiete rozhodne vynechať prehliadku hlavného mesta Havana či mesta Santiago de Cuba, ktoré vám poskytnú pohľad na zaujímavú architektúru s dávkou histórie. Ak je ale vašim hlavným cieľom oddych v skutočnej exotike, potom sa vo svojom živle ocitnete v oblasti Varadero. Tá je tým pravým dovolenkovým exotickým rajom, v ktorom si dokonale oddýchnete a nabažíte kombinácie slnka a vody.

Last minute do Turecka už dnes4548537-vera-stone-palace

Za exotikou však nemusíte cestovať až tak ďaleko. Nároky aj tých najnáročnejších klientov dokáže naplniť aj Turecko. To sa rok čo rok stretáva s väčšou obľubou, a tento fakt sa stal aj výrazným stimulom pre tunajších podnikateľov. Na jeho pobreží vyrástlo množstvo krásnych dovolenkových rezortov, ktoré vám dokážu poskytnúť naozaj to najlepšie zázemie pre letnú dovolenku. Okrem vyvaľovania sa na pláži máte v Turecku aj zaujímavé možnosti na výlety do miest dýchajúcich históriou či do prírody, akú u nás nevidieť. Takáto dovolenka vás nemusí vyjsť ani draho, dokonca cestovné kancelárie už teraz ponúkajú aj Turecko last minute na rok 2015. Vďaka príjemnému počasiu si môžete dovolenku v Turecku naplánovať už od apríla a dovolenková sezóna trvá často až do novembra.

Súvisiace príspevky