Aj vám ťažký vzduch strpčuje život? Máte pravdu, v takej atmosfére sa nedá poriadne žiť ani pracovať. Tak čo s tým? Zmeňte pohľad na vec a myslite progresívne. A klimatizujte. Najmä v časoch, keď vám otvorené okno nič nezaručuje.

Spoľahlivá vzduchotechnika je najmä v horúcich letách na nezaplatenie. Darom je aj pre ľudí vo veľkých a zle  odvetrávateľných budovách, ktorí vďaka kvalitnej a výkonnej klimatizácii už nemusia zažívať lepkavé dni. Veď viete čo tým myslíme.

Mobilné jednotky

Potrebujete klimatizáciu len občas a vždy v inej miestnosti? Potom to u vás takmer určite vyhraje mobilná klimatizácia vďaka svojej ľahkej manipulácii a nenáročnému ovládaniu a nastavovaniu. Stačí ich len zapojiť do zásuvky, cez pootvorené okno vystrčiť teplo odvádzajúcu hadicu a pár minút počkať na skvelú atmosféru. Základ medzi mobilnými klimatizáciami predstavujú jednodielne klimatizačné jednotky, na vyššom stupni čo sa týka výkonu ale aj ceny potom stoja dvojdielne zariadenia. Na Remkosk.sk si môžete oba typy porovnať a rozhodnúť sa pre ten, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkam.

Split klimatizácie

Jedná sa o pravdepodobne najpoužívanejšie klimatizácie a aj vy ste sa už asi s podobným zariadením stretli. Split klimatizácie odvádzajú vzduch z miestnosti k vonkajšej jednotke, ktorá ho následne odvedie do priestoru. Zariadenie zároveň do miestnosti fúka studený vzduch a tým ju ochladzuje a znižuje teplotu v nej. Podľa umiestnenie existujú rôzne typy týchto klimatizácií, najvýkonnejšie však dosahujú maxima na úrovni 10 až 14 kW.

Nástenná klimatizácia

Jedným z často používaných typov split klimatizácií sú práve nástenné klimatizácie. Tie najvýkonnejšie dokážu veľmi účinne obhospodáriť aj priestor s objemom viac ako 200 m3. Ani spotrebiče s menej výkonnými parametrami sa však nestratia. Niektoré vďaka zabudovanému tepelnému čerpadlu dokážu popri chladení aj kúriť a odvlhčovať vzduch

Súvisiace príspevky