Komu zveriť čistenie kobercov v Nitre

nov25,2016 #servis

Vlastním v Nitre penzión a upratovanie zverujem do rúk upratovačkám. Koberce sú v budove takmer všade, a keď sa aj denne vysáva, roky sa na vzhľade kobercov podpísali dosť výrazne. Bolo mi jasné, že ich treba poriadne vyčistiť, a tak som na webe začala intenzívne hľadať firmu, ktorá by mi s tým naozaj pomohla.

Z rôznych stránok som sa dozvedela, že jestvuje viacero druhov čistenia a rôzne metódy. Samozrejme, že pre svoj penzión som chcela len tú najlepšiu a najúčinnejšiu. Do mínusu rýchlo zamierilo parné a extrakčné čistenie. Iste, boli lacnejšie, ale stopercentné tiež nie, pričom výsledky často nepresvedčia. Nebolo o čom. Vybrala som si preto firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., kotúčové tepovanie kobercov, ktorá sa venuje strojovej metóde čistenie. Je o kúsok drahšia ako iné spôsoby čistenia kobercov, ale takmer všetky recenzie ju označovali ako perfektnú.

Spojila som sa v centrálou s dohodla si termín. Vyhoveli mi obratom. Vedeli, že budú musieť poslať viac ľudí, keďže penzión nie je garsónka. S úderom dohodnutej hodiny stála partia pred vchodom. Najprv si prezreli všetky priestory, potom si prácu rozdelili a bez dlhých rečí začali. Pri strojovom čistení je dôležitý začiatok, teda na plochu koberca naniesť chemický roztok. Jeho pôsobením sa koberec dezinfikuje, a zároveň zbaví alergénov a baktérií. Musí sa tiež nechať istý čas pôsobiť, inak by sa čistiaci efekt nedostavil.

Po niekoľkých minútach začali pracovníci koberce kartáčovať kotúčovým strojom. Má naozaj vysoký šampónovací kartáč, ktorý umožňuje vyčistiť aj koberce s vysokým vlasom. Strojom prechádzali po celej ploche, naozaj poctivo, z miesta na miesto. Za strojom sa zjavovala pena, ktorá očividne na seba viazala všetky nečistoty. Keď skončili s kartáčovaním, zapli vysokovýkonný turbo vysávač a odsali z plochy všetku tú penu aj s nazbieranou špinou. Vysávač má zrejme sily za troch, lebo na dotyk ostal koberec takmer celkom suchý.

Viem, čo je tvrdá a kvalitná práca, a tak si nemôžem vynachváliť prístup firmy k ich úlohám. Pracovali poctivo, nerozptyľovali sa a navyše sa chovali slušne. Ak poviem, že tá voľba bola zásah do čierneho, nemaľujem nič na ružovo. Spoločnosť A SERVIS vyčistila moje koberce dokonale. Dnes vyzerajú lepšie ako kedykoľvek inokedy. Kartáčovanie ich krásne prevzdušnilo a vlasy sa vyrovnali. Dokonca aj posmutnené farby ožili a vrátil sa im stratený lesk.

Touto cestou sa chcem firme A SERVIS srdečne poďakovať a sľúbiť, že naisto využijem ich služby vždy, keď ich budem potrebovať. A ešte niečo: malé odporučenie pre tých váhavejších. Ak potrebujete váš koberec naozaj kvalitne vyčistiť, lepšiu voľbu nemáte.

Čistenie, impregnácia fasád, markíz a žalúzií. Výškové umývanie okien Nitra


Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o.,
výškové práce Nitra, ponúka svojim zákazníkom celý rad služieb. Medzi ne patrí aj čistenie a umývanie markíz v Nitre. Precízne vyčistíme markízy z plastu alebo z textilu, ktoré si pri čistení vyžadujú vyššie nároky. Textilné markízy ošetrujeme rovnako ako koberce – strojovou metódou. Tento spôsob zaručuje vysokú úspešnosť čistenia, a to aj takých markíz, ktoré dlhodobo čistené neboli.

Markízy trpia agresívnym mestským spadom, ktorý preniká do hĺbky materiálu a degraduje ho. Pri čistení používame veľmi kvalitný a účinný dezinfekčný roztok Boesch RTS a kotúčový stroj, ktorým nečistoty spoľahlivo vykartáčujeme. Proces môžeme opakovať viac ráz, kým markízy nie sú dôkladne vyčistené. Vďaka tomuto precíznemu a pomerne náročnému čistiacemu procesu, zaberie tento výkon až štyrikrát viac času, ako čistenie koberca.

Všetky vydrhnuté nečistoty, spolu s vlhkosťou, následne vysajeme vysokovýkonným trojmotorovým vysávačom. Po vyčistení markíz ponúkame klientom aj ich impregnáciu. Ochráni ich pred agresívnosťou vzdušného spadu a dajú sa lepšie udržiavať alebo čistiť. Impregnácia sa dá aplikovať len v bezvetrí a počas slnečného počasia.

Zamestnanci A SERVIS LIPKA sú bezúhonní a ručíme na ich diskrétnosť, počas pobytu vo vašej domácnosti. Všetci sú preškolení na prácu vo výškach podľa príslušného nariadenia vlády a v zmysle znenia ostatných zákonov o bezpečnosti a ochrane zdravia na pracovisku.

Na práce vo výškach používame horolezeckú aj speleologickú techniku, vysokozdvižnú plošinu alebo hydraulické rameno. Lezeckú techniku však využívame len v nevyhnutných prípadoch.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., ponúka tiež tieto služby: upratovanie po stavebnej činnosti,  rekonštrukciách, remeselníkoch alebo maliaroch,  čistenie a tepovanie čalúnenia, sedačiek a kresiel, ako aj čistenie a voskovanie podláh

Súvisiace príspevky