Krásou modernej architektúry je, že sa časom neustále mení a vyvíja, čo z nej robí veľmi vzrušujúci koncept. Pred niekoľkými rokmi moderná architektúra pozostávala zväčša zo skla a ocele, ale to, čo bolo moderné vtedy, jednoducho teraz už nie je. Dnes žijeme v dobe, ktorá je predovšetkým poznačená obnovou dreva v architektúre. Túžba využiť krásu prírodného sveta okolo nás nikdy nebola väčšia a ako výsledok môžeme vidieť použitie dreva ako vonkajšieho prvku čoraz častejšie.

V nasledujúcich riadkoch si spomenieme niektoré výhody drevodomov.

 

Výnimočný izolátor a úspora energie

Niektoré stavebné materiály, ako je oceľ, anorganické materiály, ktoré sú nehorľavé, expandujú pri zahrievaní, čo môže oslabiť a zrútiť ich štruktúru. Drevo na to reaguje takmer opačne. Pri zahrievaní (samozrejme nie príliš veľkom), drevo zaschne a dokonca sa stáva ešte tvrdším.

To znamená menej „úniku“ energie z domu. Ak chcete, aby teplo (alebo chlad) zostalo vo vašej domácnosti a chcete minúť menej peňazí na vykurovanie (alebo chladenie), drevo je obrovskou alternatívou k tehle, betónu alebo kameňu. V porovnaní s inými stavebnými materiálmi je drevo ekonomickou hviezdou izolácie.

 

Úspora času a práce

Niektorí výrobcovia drevených domov môžu na mieste do 7 dní postaviť drevený dom s rozlohou 100 m². Predstavte si, že sa vyberiete na dvojtýždňovú dovolenku, a keď sa vrátite, bude vo vašom dvore stáť moderná drevostavba.

V porovnaní s tehlami, kameňmi alebo betónom, drevené konštrukcie určite šetria čas a vlastne s tým prichádzajú úspory práce. Platí to najmä v drsných poveternostných podmienkach, ako sú silné dažde, sneh a ľadové podmienky, kedy sa môže v drevenej stavbe bez prekážok pokračovať.

 

Priateľské k životnému prostrediu

Domy vyrobené zo stromov sú udržateľné, obnoviteľné a šetrné k životnému prostrediu. Vedeli ste, že drevené konštrukcie absorbujú a ukladajú atmosférický CO2 a že drevo, aj keď berieme do úvahy nákladnú dopravu, je uhlíkovo neutrálne (v skutočnosti je to jediný uhlíkovo neutrálny stavebný materiál)?

Súvisiace príspevky