Pojem „vlastný štýl“ je módny žargón, ktorý sa často používa, ale čo to znamená? Myšlienka objaviť svoj vlastný osobný štýl je často príliš zaťažená ikonami celebrít.

Či už hľadáte úplné prepracovanie štýlu alebo vyskúšanie niečoho nového, existuje niekoľko jednoduchých krokov, vďaka ktorým sa vám bude páčiť to, čo vidíte, keď každé ráno otvoríte šatník. Najprv musíte pochopiť tvar tela a to, čo sa mu najviac hodí. Potom môžete začať zisťovať, čo vám svedčí. Prečítajte si týchto pár bodov, ktoré vám možno pomôžu k nájdeniu svojho osobného štýlu.

Prečo je tento štýl taký dôležitý? Dopad osobného štýlu ďaleko presahuje dobrý prvý dojem; skvelý štýl je tiež o schopnosti cítiť sa legitímne krásne v tom, čo nosíme, či už je to voľné tričko alebo elegantný dámsky overal.

 

Všímajte si tvar vášho tela

Najdôležitejšou vecou pri obliekaní je porozumieť tvaru tela a vedieť, v akom strihu vaše telo najlepšie vynikne. Odporúčame vám tiež poradiť sa s čestnými priateľmi alebo rodinou, ktorí sa nebudú báť povedať, že určitý kúsok vám nepasuje a pomôžu vám nájsť hrdinské predmety vo svojom šatníku. Ak venujete veľkú pozornosť celebritám s podobnými tvarmi ako vy, budete si môcť všimnúť siluety, ktoré pre nich vždy správne pracujú.

 

Nájdite svoje podpisové kúsky

Pozrime sa dobre na svoj šatník a na kúsky, ktoré už vlastníte. Prehoďte to, čo ste v poslednom roku nenosili, aby ste mohli začať oslobodiť svoj šatník. Potom môžete začať s prestavbou a vylepšením svojho šatníka pomocou štýlu, ktorý skutočne odráža miesto, kde sa nachádzate vo svojom živote a kariére. Možno sa do práce musíte obliekať elegantne a preto váš pracovný outfit tvoria predovšetkým puzdrové sukne, saká a nohavice. Ale v osobnom živote možno radšej uprednostňujete ležérne dámske tričko a rifle.

 

Nájdite si svoj zdroj inšpirácie

Zapíšte si mená svojich obľúbených ikon a urobte si prieskum cez Pinterest, Google alebo Instagram a získajte inšpiráciu z ich vzhľadu. Možno tiahnete k minimalistickému  čistému vzhľadu, aký uprednostňuje aj Jenn Anistonová, ale s dávkou ženskosti Lauren Conradovej a kúskom elegancie a zároveň dievčenskosti Mirandy Kerr. Vytiahnutie inšpirácie z viacerých zdrojov je skvelý spôsob ako zistiť, čo sa vám páči a nepáči.

Súvisiace príspevky