Nový nábytok a služby na nezaplatenie

Vošla som dnu a vo dverách izby šokovaná zastala. Povedali, že tu zostane pár starých vecí, ale na mňa sa doslova valila hromada pokazených stoličiek, skriniek, robustného nábytku a prázdnych skríň. Keď sa mi podarilo trochu odtlačiť najbližšiu skriňu, aby som sa popri nej pretiahla dovnútra, prešla som opatrne do spálne. Obrovská stará posteľ bola zlomená a zatuchnuté koberce zhrnuté k stene, na ktorej visel jediný malý obrázok.

Vzdychla som si. Keď som zistila, že som mala príbuznú, po ktorej dostanem byt, bola som šťastím bez seba. Ale čo idem robiť s tou kopou starých, nepotrebných vecí? V tomto meste nikoho nepoznám, priatelia sú ďaleko, rodičom už musím pomáhať ja

Na druhej strane, ušetrila som kopec peňazí, ktoré by som musela vraziť do bytu a teraz ich môžem investovať do nového zariadenia. Tak ma tá trocha práce predsa nezabije.

A veru ma skoro zabila. Ešte tie drobné kusy nábytku som zvládla vyhodiť, vyčistila som podlahy a horko-ťažko presunula ťažké kusy do stredu, aby som mohla premaľovať steny a umyť okná. Čo však so skriňami, starým ťažkým stolom, ktorý bol nepoužiteľný a s posteľou, na ktorej sa nedalo spať ani keď som do nej kúpila novú matrac?

Okrem toho nie som veľmi staromódny typ. Tešila som sa na nové, moderné zariadenie, ktoré vystihne moju povahu a vytvorí v mojom byte tú správnu atmosféru. S nadšením som sa prehrabávala na internete a vyberala nové skrine, koberce aj kuchyňu. Nakoniec som usúdila, že mi nezostáva nič iné, len okrem nového nábytku investovať aj do vypratania toho starého. Na inzeráty, v ktorých som ho ponúkala za odvoz sa však nikto neozval a služba, ktorá by mi ho proste len odviezla z bytu, v tomto malom meste neexistovala.

Zachránila ma kamarátka. Volala ako sa mám a kedy už konečne môže docestovať, aby sme nový byt pokrstili. Zúfalo som jej vykreslila svoju situáciu, na čo mi len lakonicky povedala:

„Tak si kúp nový a nech ti rovno odvezú ten starý.“

„A to niekto robí?“

„Počkaj, pošlem ti kontakt. Pôsobia na celom Slovensku.“

Moje problémy sa šmahom ruky vyriešili. Na jedinej stránke som kúpila krásnu obývaciu zostavu, stolík, posteľ aj novú kuchynskú linku. Výber mali fantastický a keď mi to doviezli, bezplatne zabezpečili aj odvoz starého nábytku. Bolo to ako zázrak, v priebehu pár hodín sa v mojom byte vymenilo všetko zastaralé za nové a svieže. A keďže som sa v tom byte nadrela už viac než dosť, nechala som si všetko nielen doviesť, ale rovno som požiadala aj o montáž nábytku.

Každému by som dopriala ten úžasný pocit pohodlia, spokojnosti a bezstarostnosti. Pre tých, ktorí nechcú hľadať tak dlho ako ja, mám priamy odkaz: Nonstop-nabytok.sk. Veľa šťastia a donakupovania!)

Súvisiace príspevky