Aj vy si plánujete kúpiť iPhone z bazáru? Treba povedať, že myšlienka je to veľmi dobrá. Pozrite si však základné rady, na ktoré si pri kúpe dávať pozor, aby ste sa vyhli zbytočným problémom!

My, ženy, sa v oblasti techniky a elektroniky väčšinou vyznáme oveľa horšie, ako chlapi. Pravdupovediac, nevyznáme sa v nej takmer vôbec. V čom sa však vyznáme, sú naše sny o ideálnom mobile. Ktorá z nás by predsa nechcela iPhone? Ideálne ten úžasný iPhone 7 v ružovej farbe? Telefóny iPhone vždy patrili k špičke medzi mobilnými telefónmi, kým chlapi na nich ocenia ich vysoký výkon a technické parametre, nám záleží najmä na tých perfektných fotkách, ktoré najmä najnovšie iPhony dokážu zhotovovať. Prípadne galaktickú rýchlosť načítania webových stránok a sociálnych sietí. Alebo tú návykovú plynulosť a jednoduchosť celého operačného systému. Priznajme si to, iPhone berie väčšina z nás aj ako akýsi módny doplnok, ktorý ukazuje náš status v spoločnosti. Bodaj by aj neukazoval, nádherne vyzerajúci a mimoriadne kvalitný telefón s jabĺčkom na zadnej strane je symbolom toho, že na to proste máme. Niečo ako drahá kabelka. Jedná sa však o elektroniku, ktorej výber je o niečo ťažší ako výber kabelky. Nemôžeme sa pri ňom spoliehať na vlastný cit a emócie, práve naopak.

 

Prečo iPhone z bazáru?

Aj keď mnohé z nás majú peniaze na to, aby si kúpili hoc aj najnovší model iPhonu, nespravíme tak a aj tak sa rozhodneme pre použitý iPhone. Takéto riešenie je totiž oveľa výhodnejšie, ako kupovať úplne nový telefón. Áno, iPhone z bazáru už pred vami niekto chvíľku používal, nebude tak úplne voňať novotou, na druhej strane sa však jedná o veľmi ekonomicky výhodné riešenie. iPhone totiž pomerne rýchlo stráca svoju cenu, už po pol roku používania je jeho cena aj o 400 eur nižšia, ako bola cena nového. Pri kúpe použitého iPhonu tak ušetríte aj tých spomínaných 400 eur, ktoré môžete radšej použiť na niečo iné – napríklad veľký nákup oblečenia!

 

Nebojte sa!

Ak sa bojíte, že pri kúpe použitého iPhonu získate telefón s vadami, ktorý sa čoskoro pokazí, nie je úplne funkčný a podobne, ubezpečujem vás, že sa nie je čoho obávať. Teda, pokiaľ nakupujete z overených zdrojov. Možnosti pri kúpe použitého iPhonu máte totiž dve – kúpiť ho od súkromnej osoby na nejakom bazárovom portáli alebo využiť iPhone bazár na nejakom väčšom e-shope. iPhone Bazoš, kde kupujete telefón od súkromných osôb veľmi neodporúčam, aj keď niektoré telefóny sú tu až lákavo lacné, môže sa jednať o iPhony s rôznymi vadami, kradnuté telefóny a podobne. Môžete nájsť nádherný lacný iPhone 7 Bazoš, ktorý bol však niekoľkokrát rozbitý a pri oprave boli použité rôzne neoriginálne diely z Číny… Navyše pri takomto nákupe nedostávate žiadnu záruku. Ak kupujete použitý iPhone, kúpu od súkromných osôb, ako napríklad iPhone Bazoš, by som radšej nezvažovala.

 

Bazár, ktorý nesklame

Veľmi dobrú skúsenosť mám s e-shopom mp3.sk, kde nájdete sekciu bazár s kopou zaujímavých iPhonov. Mimochodom, e-shop mp3.sk neponúka len použité, ale aj nové mobilné telefóny. Nás však zaujímajú práve použité iPhony. Tie tu zoženiete za skvelé ceny, cenové hladiny závisia od miery opotrebenia a veku telefónu. Pri každom telefóne nájdete údaje o stave telefónu, ihneď tak viete, čo môžete čakať. Všetky iPhony sú však overené, stopercentne funkčné a odskúšané. Navyše k nim získavate 12 mesačnú záruku. Telefón si jednoducho vyberiete online a necháte si ho doručiť domov, doručenie je rýchle a bezproblémové. Ak si plánujete splniť svoj iPhone sen aj vy, nečakajte a vyberte si svoj obľúbený použitý iPhone a ušetrite!

Súvisiace príspevky