Keď sa nás niekto spýta, aký región v Česku odporúčame pre jedinečnú dovolenku, bez váhania odpovieme – Krkonoše, a to z mnohých dôvodov. Krkonoše sú pre nás zároveň symbolom sentimentality i nádhernej prírody. A sú ideálne nielen na dovolenku.

Poskytujú všetky možné využitia, a to pre leto i zimu. Ale bohužiaľ, toto povyrazenie tu každý rok hľadá čoraz viac ľudí. Veď podľa štatistík navštívi ročne Krkonoše na oboch stranách (poľskej i českej) asi 10 miliónov ľudí. A ako hovorí jedno staré čínske príslovie – milióny sa nemôžu mýliť!

Niet divu, že sa občas v týchto horách cítite ako v pasci. To však rozhodne nie je dôvod návštevu sem odkladať. Veď aj dnes sa nájdu miesta, kde si môžete užiť veľa pokoja a odpočinku. A to pokojne s celou rodinou. Stačí sa inšpirovať v časoch našich babičiek. A kde?

 

Za tajomstvom pokojných Krkonôš

Chalupa Mlýn sa nachádza v tichom a pokojnom prostredí horskej prírody, ďaleko od zhonu mesta, avšak na jeho dohľad. Stačí zamieriť do Čierneho Dolu. Nájdete v nej dve dvojlôžkové a dva štvorlôžkové apartmány, avšak v netradičnom štýle. Sú zariadené replikami krkonošského nábytku a chalupa sama reprodukuje štýl starých krkonošských dreveníc, avšak bez ich nevýhod, akými bola malá okna alebo nestabilné základy.

 

Luxusné ubytovanie v Krkonošiach len pre vás

Nájdete tu plnohodnotnú kúpeľňu, plne vybavenú kuchyňu s kachľovou pecou, luxusnú obývaciu izbu, terasu so stolom a lavičkami, saunu, vonkajší bazénik, útulnú záhradku, perfektne zásobený vínnu pivnicu, vonkajší gril alebo napríklad kávovar.

Bazén je vyhrievaný, rúra funguje na drevo ako za starých čias, pod oknami chalupy Mlyn šumí horský potôčik – čo viac si priať? Môžete posedieť na terase a obdivovať výhľad na Krkonoše alebo sa ísť prejsť po malebnom okolí. A na dosah máte aj množstvo turistických cieľov a atrakcií. Zistite viac na http://www.chalupyroubal.cz

Súvisiace príspevky