Z pohľadu pracovníkov dominujú v nemocničných oddeleniach a ambulanciách ženy. Tvoria až 80 %. A aj napriek tomu sa z oddelení a ambulancií akosi vytráca elegancia a ženskosť. Nie však kvôli samotným ženám pracujúcim v zdravotníctve, ale kvôli ich zdravotníckemu oblečeniu.

Ženskosť a elegancia aj v nemocnici

Ale môže to byť aj naopak. Zdravotnícke oblečenie môže eleganciu a ženskosť nositeliek podporovať. Súčasný trh so zdravotníckym oblečením totiž dáva na výber a ak pracujete v zdravotníctve, nemusíte skončiť pri fádnych zdravotníckych uniformách. 

Keďže nám pomaly, ale isto stúpajú teploty a čoraz bližšie sú dni, keď bude pravidelne bývať nad 20 °C (a neskôr aj viac), ideálnym zdravotníckym oblečením pre všetky ženy v zdravotníctve, ktoré chcú aj počas dlhých a náročných služieb dobre vyzerať a tiež sa cítiť pohodlne, sú zdravotnícke šaty. Veď aké iné oblečenie zosobňuje ženskosť tak ako práve šaty? 

Prečo si vybrať zdravotnícke šaty? 

Bez ohľadu na vašu postavu vám pohodlné zdravotnícke šaty skvelo sadnú. Nekrčivý materiál zaručí, že šaty budú aj na konci služby vyzerať, ako keby ste si ich práve obliekli a tiež je veľmi príjemný na celodenné nosenie. No a keďže sú to šaty, o priedušnosť počas teplých dní sa báť nemusíte. Pohodlie tak máte zaručené. 

Samozrejmosťou sú aj praktické vrecká, aby ste mohli mať neustále pri sebe všetky lekárske nástroje, ktoré budete počas služby potrebovať. Tvar (a aj farbu) si materiál šiat udrží aj po mnohých praniach, vďaka čomu vám šaty dlho vydržia. A to aj bez toho, aby im bolo potrebné venovať špeciálnu starostlivosť. 

A tip na záver: ak by vám predsa len bolo (napríklad počas nočnej služby) v šatách chladno, doplňte ich zdravotníckym plášťom. Moderné strihy elegantné tvarované na ženskú postavu budú vašim zdravotníckym šatám skvelo sekundovať.

 

Zdroj obrázka:

Autor: NASTYA PALEHINA / Shutterstock.com

Súvisiace príspevky