Prvá elektrická žehlička uzrela svetlo sveta v 80. rokoch 19. storočia. Keďže technológie neustále napredujú, odvtedy sa zmenila na nepoznanie, čo sa týka vzhľadu i funkcií. Vďaka tomu si dnes žehlenie užívame oveľa viac ako v minulosti.

Žehlenie je vo väčšine slovenských domácností nutnosť – vyžehlené oblečenie dotvára celkový imidž, predlžuje životnosť odevu a ničí zvyšky baktérií. Naparovacia žehlička je teda neodmysliteľnou súčasťou väčšiny domácností a žehlenie je vďaka nej pohodlnejšie.

Avšak ak chcete žehlenie posunúť ešte na vyšší level, dopriať svojmu oblečeniu extra starostlivosť a sebe maximálny komfort, je pre vás vhodným riešením žehlička s parným generátorom.

Parný generátor prináša dokonalé výsledky s polovičnou úsporou času

Ak by ste si urobili prieskum vo svojom okolí o obľúbenosti žehlenia, väčšina opýtaných by zrejme túto domácu prácu označila za nevyhnutnosť či únavnú činnosť, ktorú chce mať čo najrýchlejšie za sebou. Avšak s prvotriednymi výsledkami, teda dokonale vyžehleným oblečením.

Ak patríte do tejto kategórie, parný generátor Braun CareStyle si obľúbite. Podľa laboratórnych testov žehlenie s parným generátorom Braun CareStyle je dvakrát rýchlejšie ako so žehličkou Braun TS 5. To znamená, že ušetríte až polovicu času, ktorý môžete venovať dôležitejším činnostiam.

Aké sú ďalšie výhody žehličky s parným generátorom?

Chráni látku pred poškodením

Možno si ešte pamätáte na časy, keď pripálené miesta na oblečení neboli ničím výnimočným. Odev väčšinou putoval do koša, alebo ho bolo treba opraviť. Avšak s parným generátorom vám tento scenár nehrozí ani vtedy, keď na oblečení nie je štítok, alebo žehlíte extra jemné tkaniny. Prečo?

Parný generátor CareStyle disponuje inteligentným systémom iCare. Ten chráni všetky druhy textilu pred poškodením, pričom nemusíte čakať na nahriatie a ani ochladenie žehliacej plochy. Na jemné tkaniny zasa použijete režim Eco.

Nezastavia ju zipsy ani gombíky

Starostlivosť o oblečenie je s parným generátorom efektívnejšia, rýchlejšia a pohodlnejšia. Žehlička s parným generátorom CareStyle disponuje žehliacou plochou 3D FreeGlide, ktorá vás ušetrí narovnávania oblečenia i manévrovania pri žehlení plôch okolo gombíkov či zipsov. Jednoducho žehlíte vo všetkých smeroch, aj dozadu a cez prekážky.

Do žehlenie prináša komfort

Nie je to tak dávno, čo žehlenie bolo aj posilňovaním svalov rúk, pretože žehličky boli ťažké a odev bolo potrebné neustále naprávať, aby bol dostatočne vyžehlený. Tieto scenáre sú však minulosťou.

Parný generátor je ľahký, čo umožňuje vyžehliť aj veľké kopy oblečenia bez vyvinutia množstva energie. Disponuje tlakom pary až 8 barov a silným parným rázom až 650 g/min.

Za zmienku stojí aj ergonomicky tvarovaná rukoväť, vďaka ktorej sa s ním ľahko a komfortne manipuluje. Technológia iMode zasa zaisťuje, že všetky štyri programy máte na dosah ruky.

Čerešničkou na torte je to, že parný generátor disponuje certifikátom v oblasti ergonómie.

Je kompaktný

Žehlička s parným generátorom je vďačnou súčasťou veľkých domov i malých bytov, pretože sa vyznačuje kompaktnými rozmermi. To znamená, že jej skladovanie vám nezaberie veľa miesta, hoci len samotná nádoba na vodu má objem 2 litre.

Oceníte aj rozumné uloženie káblov, čo zjednodušuje uskladnenie i prenášanie parného generátora.

Žehlička s parným generátorom posunie žehlenie na vyšší level

Ako vidíte, parný generátor posúva žehlenie a starostlivosť o oblečenie na úplne inú úroveň, ako to bolo pred niekoľkými rokmi. Existuje veľká šanca, že aj vďaka technologickým vychytávkam sa žehlenie pre vás stane obľúbenou, alebo aspoň znesiteľnou činnosťou, ktorej výsledkom je dokonale vyžehlené oblečenie.

Súvisiace príspevky