Prečo sa oplatí investovať do zateplenia stropov v akomkoľvek rodinnom dome?

Chcete investovať do svojho bývania, aby ste zvýšili komfort aktuálneho bytia v domácnosti? Hľadáte chytré investície, ktoré by toľko nezaťažili nastavený rodinný rozpočet, ale na druhú stranu boli skutočne účinné a pomohli vám? Každý rok je jednou z najväčších položiek rodinného rozpočtu práve vykurovanie domu. Na neho vynaložíte ročne aj niekoľko stoviek eur. Hľadáte skutočne jednoduché a efektívne riešenie ako znížiť výdavky na vykurovanie? Zamerajte sa na zateplenie stropov! Táto investícia sa skutočne oplatí.

 

Stropy sú najrizikovejším miestom akéhokoľvek domu či vykurovanej miestnosti

Nezáleží na tom, či máte starší rodinný dom z tradičných tehál či modernú drevostavbu, ktorá stojí len pár rokov. Najviac rizikovým priestorom každej stavby sú stropy. Práve nimi totiž uniká najpodstatnejšia časť tepla. Ako je to možné? Odpoveď sme sa všetci učili už na základnej škole, konkrétne na hodinách obľúbenej fyziky. Teplý vzduch má oveľa nižšiu hustotu, než vzduch studený. Je o niečo ľahší a stúpa teda smerom nahor, zatiaľ čo studený vzduch sa drží pri zemi. Teplý vzduch stúpa smerom k stropom a ak tie nie sú zateplené, uniká drahocenné teplo veľmi rýchlo a v dostatočnom množstve preč. Práve z týchto dôvodov je zateplenie stropov múdrou obranou.

 

Úspora až 30% aktuálnych nákladov za vykurovanie

Zateplenie podkrovných priestorov a stropov so sebou prináša naozaj značné výsledky. Tie sa prejavujú najviac v úsporách za celkové vykurovanie. Vďaka tomu, že teplý vzduch zostane dlhšie vo vykurovanej miestnosti, nie je nutná taká vysoká sila vykurovania. Vaše náklady na vykurovanie môžu byť až o 30% nižšie, než sú práve teraz. 30% zo súčasných výdavkov môže byť aj čiastka prevyšujúca 300 eur ročne, čo nie je málo. Stačí vybrať správnu metódu a použiť ju.

 

Najlepšie je zatepľovať spôsobom fúkanej izolácie

Stropy a povaly sa dajú zatepľovať najrôznejšími spôsobmi a rovnako i materiálmi. Najefektívnejšou metódou súčasnosti je však zateplenie pomocou fúkanej minerálnej izolácie. Tá vytvorí na ploche povaly aj v dutinách súvislú vrstvu izolačného materiálu bez akýchkoľvek negatívnych medzier. Medzi najlepšie materiály na trhu pri tejto technológie bezpochyby patrí izolácia Magmarelax.

 Podrobné informácie o tomto type izolácie nájdete na www.magmarelax.sk.

Súvisiace príspevky