Háčkovanie sa stáva stále populárnejším domácim koníčkom mnohých žien a pozor – aj niektorých mužov. Dôvod je jednoduchý, pokiaľ sa naučíte základnú techniku a vo svojom snažení vytrváte, je možné, že si dokážete ľahko vyrobiť nejaké to super originálne oblečenie alebo doplnok. Poradíme vám, ako s háčkovaním začať a čo všetko naň budete potrebovať.

camelia-ruzovoduhova-1Náklady sú od začiatku minimálne

Háčkovanie nie je z hľadiska základnej investície nijak drahým koníčkom. Na začiatok je potrebné zaobstarať si len háčik. Háčiky sa vyrábajú z plastu, hliníka, dreva a ocele. Z hľadiska výdrže sú najlepšie háčiky oceľové. K dispozícií sú háčiky v hrúbkach od 0,6 do 1,75 mm. Pri ich výbere platí, že čím silnejšie priadze, tým silnejší háčik. Dobré je, že výrobcovia priadzí niekedy uvádzajú aj veľkosť háčika, ktorá je pre danú priadzu vhodná. Cena sa pohybuje do 4 eur.

 

Akú priadzu si vybrať?

V tomto prípade platí pravidlo kvality – v každom ohľade je lepšie vyberať kvalitnejšie háčkovacie priadze. Práve s nimi je práca jednoduchšia a výtvor príjemnejší na nosenie. Nekvalitné priadze sa môžu dokonca aj trhať. V prípade nákupu priadze odporúčame navštíviť internetový obchod rajvlny.cz. Nájdete v ňom totiž široký výber háčkovacích priadzí rozmanitých druhov a vysokej kvality. V ponuke nájdete háčkovací priadze Bavlna Perle, Camelia, Helen a Tulip. Vyberať je možné z desiatok farieb. Niektoré priadze majú ozdobné prvky ako žíhania, priadze Camelia sú zdobené metalickým vláknom. Ani cena jedného klbka nie je nijak vysoká. Napríklad jedno klbko priadze značky Bavlna Perle 12 vyjde v prepočte len na necelé 1,40€.

 

Ako sa naučiť háčkovať?
Vedieť háčkovať, to nie je žiadna veda. Stačí, keď prelustrujete internet, kde nájdete plno detailných návodov. Stačí sa tak len pozorne pozerať a začať skúšať. Čoskoro vám háčkovanie pôjde ako profíkovi.

Súvisiace príspevky