Dovolenka neznamená len dlhé hodiny v lietadle, veľa času stráveného plánovaním, exotické jedlo a piesok medzi prstami. Tie najlepšie zážitky nás často čakajú bližšie, než si uvedomujeme. Ak plánujete tráviť tohtoročnú dovolenku v Česku, budete dosť možno prekvapení, aké úžasné a unikátne zážitky sa dajú v našich končinách prežiť. Vytipovali sme pre vás presne jeden taký špeciálny zážitok, vďaka ktorému pochopíte, že život na zámku už dnes nie je len pre princezné a princa.

Ubytovanie na zámku je ako cesta časom

Možno ste doteraz nevedeli, že v Česku sa nachádza jeden z najlepších zámockých hotelov na svete. Chateau Herálec leží v životom kypiacej zelenej krajine Vysočiny a nájdete ho na polceste medzi dvoma najväčšími českými mestami, Prahou a Brnom. Tento luxusný zámocký hotel má niečo, čo iné hotely nemajú, dlhý a spletitý príbeh svojho vzniku. História kaštieľa totiž siaha až do neuveriteľného 13. storočia, prešiel ale tak vydarenou a vkusnou rekonštrukciou, že dnešné izby síce priestorom a veľkoleposťou pripomínajú dávne zámocké komnaty, ale čo sa pohodlia týka, sú samozrejme oveľa ďalej a spĺňajú všetky požiadavky moderného človeka.

Ubytovanie na zámku však nekončí len samotnými pohodlnými apartmánmi a vzdušnými izbami, hostia tu očakávajú aj zodpovedajúcu kvalitu ostatných služieb. V Chateau Herálec je najvzácnejšia mimoriadne rodinná a priateľská atmosféra, ktorú pocítite už na recepcii a rovnaký pocit u vás vyvolá zámocká reštaurácia či wellness pod hlavičkou luxusnej prírodnej francúzskej kozmetiky L’Occitane.

Čím si pobyt ozvláštniť?

Pre hostí si tu pripravili špeciálnu „knihu zážitkov“ plnú nápaditých aktivít, ktoré váš pobyt na zámku posunú ešte ďalej. Môžete si požičať zámocký kabriolet na vychádzku, vybrať si športové vybavenie a nechať si naplánovať turistickú či cyklistickú trasu, vydať sa na golf, prezrieť si neďaleké pamiatky UNESCO alebo sa napríklad previesť na koni. Pre pokojnejšie povahy je vhodná prechádzka v zámockom anglickom parku alebo návšteva kaplnky sv. Anny.

Koncept zámockých hotelov

V Českej republike nájdete hneď niekoľko zaujímavých zámockých hotelov. Odporúčame ale vložiť dostatočný dôraz na výber konkrétneho zariadenia, pretože ono unikátny genius loci nájdete naozaj len v hŕstke podobných hotelov na celom svete. O kvalite zariadenia niečo napovie prvá komunikácia pri rezervácii, prezentácia na webe aj recenzie od hostí. Pokiaľ ale túžite po zážitku, na ktorý len tak nezabudnete, pobyt na zámku je rozhodne vhodnou voľbou.

Súvisiace príspevky