Šmykľavé plochy sú všade okolo nás a vo väčšine prípadov sú buď nepríjemné, alebo dokonca nebezpečné. Aj z tej najšmykľavejšej plochy však môžete veľmi jednoducho vytvoriť plochu bezpečnú a nešmykľavú – pomôžu protišmykové pásky!

Určite to poznáte aj vy. Staviate dom a objednáte si krásne drevené schodisko, ktoré sa vám hneď na prvý pohľad zapáči. Keď ho však prvýkrát naživo vyskúšate, uvedomíte si, že za krásu ste zaplatili poriadne drahú daň v podobe šmykľavého povrchu, ktorý je mimoriadne nebezpečný. Prakticky všetky interiérové schodiská majú hladký povrch, v ponožkách sa tak šmýkajú viac, ako by bolo vhodné. Čo v takomto prípade robiť? Najrýchlejším riešením sú práve protišmykové pásky.

 

Protišmykové pásky do interiéru

Protišmykové pásky do interiéru sa vyznačujú neabrazívnym povrchom. Inými slovami, ich povrch netvoria abrazívne zrnká, ktoré by pri chodení naboso drali nohu a ponožky by sa o nich zachytávali. Takéto pásky sú vhodné najmä na interiérové schodiská. Vyrobené sú z materiálu, ktorý na dotyk pripomína gumu, je príjemný a zároveň poteší skvelou odolnosťou. Protišmykové pásky sú dostupné v rôznych farbách, ale aj v priesvitnom vyhotovení, nijako tak nenarúšajú vzhľad schodiska, prípadne iných šmykľavých plôch, na ktoré ich môžete nalepiť. Naviac, dostupné sú vo viacerých rozmeroch.

 

Protišmykové pásky do exteriéru

Exteriérové protišmykové pásky, napríklad protišmykové pásky na vonkajšie schody, musia na rozdiel od interiérových pások disponovať zrnitým abrazívnym povrchom, aby aj počas dažďa a mokra čo najlepšie plnili svoju funkciu a podrážky topánok na nich skvele držali. Samozrejmosťou je odolnosť pások voči poveternostným vplyvom, najmä voči mokru. Protišmykové pásky do exteriéru tak môžete bez obáv nalepiť na akúkoľvek šmykľavú vonkajšiu plochu.

Tak využite funkčnosť protišmykových pások vo vašej domácnosti aj vy a ochráňte sa pred nepríjemnými pošmyknutiami!

Súvisiace príspevky