Ak sa chcete pozrieť na pestrú ponuku roliet, nahliadnite do e-shopu zaluzie-siete.sk, kde nájdete okrem iného aj pevné siete proti hmyzu.

Súčasný trh ponúka rôzne spôsoby zatienenia, pričom veľké obľúbenosti sa tešia predovšetkým rolety. Chváliť sa totiž môžu ako praktickosťou, tak aj pekným vzhľadom. Aj keď hlavnou úlohou takých roliet je ochrániť interiér pred slnečnými lúčmi a svetlom zvonka, nemali by ste zabúdať ani na estetickú stránku. Chcete, aby rolety do vášho interiéru dokonale zapadli? Výber rozhodne nepodceňujte.

V prvom rade by ste si mali odpovedať na niekoľko základných otázok. Ako moc majú rolety zatieniť vnútorný priestor? Vystačíte si s priehľadnými látkovými roletami, alebo radšej investujete do zatemňujúcich? Chcete, aby rolety slúžili aj ako dekorácia? Aký spôsob montáže vám vyhovuje? A do akého rozpočtu by ste sa mali vliezť?

 

Rolety a spôsob ich upevnenia

Ako neinvazívny spôsob montáže sa ponúkajú rolety na rám okna, ktoré nevyžadujú žiadne vŕtanie. Proste sa pripevní pomocou špeciálnych plastových háčikov. Ďalej môžete siahnuť po roletách, u ktorých sa už tomu nevyhnete, teda vŕtajú sa na stenu či na strop. S prvým spomínaným druhom zatienite len jedno okenné krídlo, zatiaľ čo s tým druhým aj niekoľko krídel.

 

Aké zvoliť ovládanie?

Ovládaní je tiež niekoľko druhov. Veľmi časté je retiazkové ovládanie, ktoré sa nachádza z bočnej strany roliet. Použitie je jednoduché, pričom rolety sa hladko sťahujú a natáčajú aj po niekoľkých rokoch používania. Veľmi elegantné je sťahovacia ovládanie, kedy na konci roliet sa nachádza hlinený profil s madlom. Stačí za neho zatiahnuť a roletu stiahnuť tak, ako ju potrebujete.

 

A čo materiál?

Ešte by sme mali spomenúť materiál. Látkové rolety z polyesterových vlákien sú v niekoľkých rôznych farbách, textúrach a gramážach. Rovnako tak si môžete navoliť požadovanú priepustnosť svetla. Bambusové rolety dodávajú miestnosti teplo, sú jednoduché, ale nechránia pred slnkom. Elegantnou voľbou sú drevené rolety, ktoré vytvárajú v interiéri jedinečnú atmosféru.

 

Súvisiace príspevky