Starostlivosť o pleť v zime – tiež zabúdate na hydratáciu?

feb24,2017 #péče #pleť #zima

Mýtus o škodlivých hydratačných krémoch, ktoré spôsobujú omrznutie našej pokožky už pri teplote okolo nuly, sa našich kúpeľní drží ako kliešť. Paradoxom ale je, že v zime je naša pleť sužovaná vysušovaním ešte viac ako v lete! A ako sa tomu brániť?

Každý pestovateľ bonsajov vám povie, že úmrtnosť jeho zelených krások je v zime najhoršia a môže za ňu nedostatok vlahy. Horúce ústredné kúrenie totiž vysušuje vzduch v bytoch až neznesiteľne a ak zabudneme na rosenie, nemusí koreňový systém pre vyživenie bonsaja stačiť. A s pleťou je to rovnaké. Len miesto ústredného kúrenia nastupuje mrazivý či klimatizovaný vzduch.

 

Hydratácia je v zime základ

Dostatočný pitný režim preto v žiadnom prípade nestačí, aj keď môže významne napomôcť. Pleť treba hydratovať aj zvonku. Je ale nutné siahnuť po takýchto prípravkoch, v ktorých je kvapka vody uzamknutá v obale z tukových látok napr. z ceramidov alebo rastlinných olejov. Kvôli vyššej smogovej záťaži dbajte tiež na dostatok antioxidantov. Pleťové krémy a gély preto vyberajte s rozvahou a pokojne siahnite priamo po produktoch určených pre zimné obdobie.

Vedeli ste, že veľké percento žien používa v zime nedostatočné množstvo ochranného krému? Nerobte aj vy rovnakú chybu. Krému je naozaj potrebné použiť o niečo viac ako v lete, takže sa týmto pravidlom riaďte. Navyše potom nebudete musieť vyhadzovať poloplnú krabičku kozmetiky do odpadkov.

 10637-sisley-nutritive-lip-balm-0

Ďalšie dobré tipy na zimu

Raz týždenne odporúčame pleť vyživiť kvalitnou pleťovou maskou. Ak cestujete do vyšších nadmorských výšok, nezabudnite na kozmetiku s dostatočným UV faktorom. Môže ísť pokojne aj o klasický opaľovací krém – ostré zimné slniečko totiž môže vašu pleť spáliť alebo urýchliť jej starnutie a s ním spojenú tvorbu pigmentových škvŕn. Nenechávajte preto nič na náhodu. Otvorený opaľovací krém potom môžete využiť aj v lete. Všeobecne totiž platí, že do šiestich mesiacov po otvorení nič na svojej kvalite nestráca.

Poslednou dôležitou súčasťou vašej zimnej toalety by sa mala stať aj starostlivosť o pery, inak vám ľahko popraskajú a budú nepríjemne páliť. Majte preto vždy po ruke ochranný balzam a používajte ho počas dňa viackrát. Predídete tak zároveň tvorbe drobných vrások v okolí pier, čo určite oceníte.

Súvisiace príspevky