Group of best friends cheering on car road trip at sunset - Happy people outdoor on vacation tour adventure - Friendship concept at travel together around world - Soft focus with vintage color filter

Ak ste študentom a chystáte sa do zahraničia, môžete na cestovnom poistení ušetriť nejaké peniaze. Viaceré poisťovne poskytujú študentom určité zľavy. Oplatí sa to rovnako pri krátkodobom vycestovaní, ale v prípade študijných pobytov alebo brigád aj pri celoročných poisteniach.

 

Najlepšie obdobie na cestovanie

Poskytnutie určitej úľavy študentom dáva logiku. Práve mladí ľudia, a študenti špeciálne, patria medzi najaktívnejšie cestujúce skupiny obyvateľov. Nie sú ešte tak viazaní na domov, majú dostatok voľného času, sú flexibilní a poznajú jazyky, preto pre nich nie je problém vycestovať aj do vzdialenejších krajín. Zároveň sa vedia veľmi dobre zorientovať v prostredí internetu a nájsť si najlepšie ponuky nielen na letenky a ubytovanie, ale aj na cestovné poistenie. Zľavy sú teda logickou cestou, ako si tento pomerne lukratívny segment môžu poisťovne nakloniť.

 

Za zážitkami aj zárobkom

Tieto zľavy nie sú nijakým spôsobom viazané na konkrétny účel vycestovania. Mnoho študentov sa cez letné prázdniny chystá do zahraničia spoznávať cudzie krajiny, pričom na toto cestovanie si našetrili počas semestra. Iní využívajú letné mesiace na zárobok v zahraničí. No a tretia skupina to spája. Najmä študenti, ktorí strávia leto v USA, si ho rozdelia takýmto spôsobom. Časť výletu pracujú a zvyšok precestujú.

 

Krátkodobé alebo celoročné cestovné poistenie?

Študenti si môžu vybrať nielen krátkodobé poistenie, ale aj cestovné poistenie na rok. Takúto službu ponúka napríklad ČSOB, pri ktorej je účel cesty voliteľný (práca alebo štúdium). Využiť ju môžu mladí ľudia od 15 do 25 rokov.

Union poisťovňa viaže zľavnené cestovné poistenie pre študentov na študentské karty, ako sú ISIC, GO<26, EURO<26 alebo učiteľský preukaz ITIC. S týmito kartami si v poisťovni uzatvoríte lacnejšie poistenie, pričom ide o zľavu na už existujúce poistné balíky.

Zato Generali má samostatnú poistnú službu s názvom Poistenie pre študentov – au pair. Je určená pre mladých ľudí, ktorí v zahraničí nielen študujú, ale aj pracujú. Je to cestovné poistenie na rok, ale k dispozícii je aj šesťmesačný variant.

 

Ak ste študent, neváhajte a cestujte

Mladí ľudia majú v dnešnej dobe jedinečnú príležitosť objavovať a spoznávať svet. Hranice sú otvorené, informácie o krajinách dostupné na internete, letenky lacné. Letné prázdniny sú ako stvorené na zahraničné brigády alebo objavovanie exotických krajín. Možnosť cestovať je aj počas semestra, spomeňme rôzne študijné a výmenné pobyty, napr. populárny Erasmus.

Ak ste študentom, využite ústretovú ponuku niektorých poisťovní nielen na krátkodobé poistenia, ale aj na cestovné poistenie na rok. Jednotlivé ponuky si môžete porovnať na stránke www.superpoistenie.sk, ktorá sa na poistenia zameriava. Poistenia, ktoré tam nájdete, sú vždy aktuálne a sú v nich započítané aj všetky uplatniteľné zľavy.

Súvisiace príspevky