Nová kúpeľňa alebo nová kuchyňa? Prerábate v novostavbe bytu alebo domu alebo ste kúpili starý byt? Svet je plný zmien, nových podnetov a príležitostí ako si spraviť život a i priestor, v ktorom žijete krajším. V súčasnosti sa pri zmenách riaďte jednoduchými pravidlami. Po prvé: menej je viac a po druhé: všetko praktické a trváce vás poteší viac ako len zbytočnosti, ktoré časom zovšedný .

Na prvom mieste stojí správny výber

Stará známa a logická veta, však? Týka sa nielen finančného rozpočtu na plánovanú zmenu, ale dá sa uplatniť aj v bežnom živote. Vo svete kúpeľní je postup jednoznačný. V prvom rade musíte mať projekt, v ktorom vidíte ako čo bude usporiadané, koľko voľného priestoru ostáva a čo si ešte môžete dovoliť kúpiť. Ďalej by funkčnosť mala ísť ruka v ruke s perfektným designom, ktorý lahodí vášmu životnému štýlu i presvedčeniu.

Potrebujete v kúpeľni docieliť vzdušný priestor? Uprednostnite vstavané skrinky, ktoré využijú každý centimeter v miestnosti, zrkadlá a zvislé vzory, ktoré opticky zväčšujú priestor a kontrasty, alebo ladenie tón v tóne, ktoré vytvoria náladu v nej. Do rohu kúpeľne umiestnite vaňu, sprchový kút alebo box s nainštalovanými sprchovými setmi, vlhkomilnú rastlinku, ktorá pohlcuje nepríjemné pachy, či spotrebič, ktorý je potrebný, ale nemusí byť tak na očiach.

Menej je niekedy viac

Nie niekedy, ale skoro stále. Či už tento výrok použijete v akejkoľvek situácii, ktorá vás stretne alebo sa ním riadite, keď nakupujete, nerobíte zle. Pri ladení kúpeľne vám pomôže tzv. farebné koliesko, vďaka ktorému si hravo poradíte s ladením farieb i materiálov v kontrastnom alebo podobnom móde. Pamätajte na to, že čím viac vzorov a farieb v kúpeľni použijete, tým skôr sa vám opticky zmenší.

Ak ste si už vybrali napr. bledý nábytok, umývadlo, štýlovú vaňu či sprchový kút, doplňte ich vhodnými a vkusnými sprchovými batériami. Dnes ich nájdete v rôznych farebných úpravách a tvaroch. Na jednofarebnú kachličkovú podlahu môžete umiestniť výrazný koberec, na poličku postavíte vázičku s kvetmi alebo difuzér. Do úložných priestor môžete vložiť praktické úložné boxy, ktoré vám udržia poriadok v skrinkách. O želaný výsledok máte postarané.

Súvisiace príspevky