Vianoce sa pomaly blížia. Kúpte svojim blízkym originálne darčeky!

nov9,2016 #darček #vianoce #zážitok

Možno si hovoríte, že je na darčeky a lietanie po obchodoch ešte skoro. Vianoce sú predsa až budúci mesiac. Ak však nechcete dopadnúť ako každý rok a týždeň pred Štedrým dňom sa motať medzi davy nakupujúcich, mali by ste so zháňaním vianočných darčekov čo nevidieť začať. Máme pre vás niekoľko tipov, kde sa porozhliadnuť.

 

Darujte zážitok

Darovanie zážitkov sa každoročne stáva viac a viac populárnym spôsobom, ako niekomu k Vianociam a ďalším udalostiam urobiť radosť. Medzi tie najpopulárnejšie zážitky patrí podľa vlaňajších štatistík let balónom, jazda v športovom vozidle či tandemový zoskok. Ideálnymi darovanými zážitkami sú ale aj najrôznejšie degustácie, masáže a najnovším trendom je aj polhodinka škrabania chrbta.

 

Kurzy pre večných samoukov

Ak viete o niekom z blízkych, že sa venuje určitému koníčku, ktorý vyžaduje špeciálne zručnosti, skúste dotyčného obdarovať kurzom zameraným práve na túto činnosť. Venovať môžete kurzy maľovania, fotografovania, jogy či cudzieho jazyka. V móde sú tiež jednorazové kurzy ako kurz otvárania zámku šperhákom alebo výroba domácej kozmetiky.

chefs-749563_960_720

Adopcia zvierat ako darček

Potešiť môžete svojich blízkych aj zariadením adopcie zvieratiek v zoo. V takom prípade však dávate zároveň aj záväzok, pretože u adoptovaných zvierat sa očakáva každoročný príspevok. Vhodnejšie je preto možno sponzoring, pri ktorom sa skladá jednorazový príspevok. V prípade sponzoringu má potom dotknutá osoba po určitú dobu drobné poďakovanie so svojim menom pri expozícii.

 

Ručne robené darčeky

Radosť urobí aj ručne robený darček. Popremýšľajte, v čom ste dobrí a skúste tak svojim blízkym dať niečo, čo dokážete vyrobiť. Namaľujte obraz, ušite obliečky, vyrobte pelech pre domáceho maznáčika alebo si skúste vyrobiť domáce mydlá. Ručne robené darčeky sa budú pod stromčekom obzvlášť vynímať a dáte tak obdarovanému najavo, že vám stojí aj za tých niekoľko hodín času, ktorý ste výrobou darčeka strávili.

 

Myslite aj na charitu

V dnešnej dobe je taktiež možné prispieť na rôzne charitatívne spolky a akcie menom niekoho iného. V mene vašej mamičky tak môžete prispieť na budovanie školy alebo poslať kozu do Afriky. Tento darček možno nie je vhodný úplne pre všetkých, predsa len niektorí ľudia si potrpia na materiálnu hodnotu daru, toto však dokážete pravdepodobne najlepšie odhadnúť sami.

img_0806

Nezáleží len na obsahu

Pamätajte, že darček nerobí len to, čo je vo vnútri, ale na obdarovaného zapôsobí aj to, ako veľmi veľkú ste si dali prácu s jeho zabalením. Zabudnite na baliaci papier, ktorý možno kúpiť na každom rohu, a nechajte radšej vyrobiť darčekové krabice s originálnym a osobným vzorom. To je možné napríklad u výrobcu obalových materiálov Paketo.sk. Krabicu je možné nechať vyrobiť podľa vlastného dizajnu, a to už od jedného kusu.

 

Súvisiace príspevky