Zariaďte si spálňu v novom štýle

jan10,2017 #masív #postel #spánok

Nebaví vás už váš starý nábytok a radi by ste svoju rutinnú izbu vymenili za niečo nové a krajšie? Urobte tak. Zmena osvieži váš život a dodá vám novú dávku energiu.

Keďže vás váš nový nábytok bude sprevádzať po niekoľko rokov, musíte si ho vyberať opatrne. Musí byť patrične elegantný, kvalitný a samozrejme, cenovo dostupný.

 

Ako si vybrať nábytok do spálne?

Kvalitný spánok je v dnešnej dobe plnej stresov a zhonov čoraz viac dôležitý. Čo vám skutočne odpočinok zaručí, je tá správna posteľ s kvalitným matracom. Vybrať si môžete z niekoľko druhov postelí, či už podľa ich veľkosti, materiálu alebo ceny. Veľkosť postelí sa na šírku pohybuje od 140 do 180 centimetrov. Ak sa pri spánku radi rozťahujete a potrebujete viac priestoru, je lepšie zvoliť si posteľ širšiu.

 

Postele z masívu

Masív je jeden z najviac žiadaných materiálov, z ktorých sa vyrába nábytok. Masívne drevo je jednoznačne najkvalitnejšie a zároveň najdrahšie. Má taktiež zaujímavé charakteristické vlastnosti. Jednou z nich je, že drevo z masívu neustále pracuje, čo znamená, že pri zmenách teploty a vlhkosti, môže dôjsť k jeho pokrúteniu či popraskaniu. Aj táto prirodzená „nedokonalosť“ však tomuto dreva pridáva na pôvabe. Neznamená to však, že ak si posteľ z masívu do svojej spálne zakúpite, objavia sa vám na nej praskliny. Techniky používané výrobcami nábytku tento proces totiž eliminujú.

Z masívneho dreva sa vyrábajú predovšetkým zdravotne nezávadné a ekologické postele, ktoré sa tešia obľúbenosti medzi veľkým množstvom ľudí.

 

Lamino postele

Lamino, skratka LTD, sa vyrába lepením drevotriesky (materiál pozostávajúci z lisovaných drevených odštiepkov) laminovacím papierom. Existuje rozličné množstvo hrúbok, v ktorých sa lamino vyrába. Jeho výhodou je, že je cenovo dostupné a odolné proti krátkodobej vlhkosti. Povrch lamina môže byť rôzny – matný, hladký, lesklý alebo ako štruktúra dreva.

Zvoliť si správnu posteľ a doladiť ju k zvyšnému nábytku v spálni by ste nemali zanedbať. Farby by mali pôsobiť pokojným a harmonickým dojmom a naladiť vás na tú správnu notu.

1471522199-6de56952-shrink_375_375

Trend novodobých spální

Šatníková skriňa sa teší čoraz väčšej popularite a ich výrobcovia sa v jej výrobe neustále predbiehajú. Na ich výrobu sa používa niekoľko druhov materiálu. Môžete si zaobstarať skriňu z laminátu, z masívu, či mdf dosky. Rôznorodá a rozmanitá je aj ich ponuka veľkostí a farieb, so zrkadlom či bez. Trendom novodobých spální sa stávajú šatníkové skrine od francúzskych výrobcov, ktorí si na ich dizajne skutočne dajú záležať.

Široký výber umožní aj najnáročnejším zákazníkom prísť si na svoje. Skombinujte teda nábytok aj materiál, z ktorého je vyrobený, podľa seba a vášho gusta a cíťte sa tak vo vlastnom domove pohodlnejšie.

Súvisiace príspevky