Pletenie je druh činnosti, ktorý je pre samotné ľudstvo známy už od nepamäti. Mnohí by mohli namietnuť, že nástupom modernej technológie sa táto pozoruhodná zručnosť dostáva do slepej uličky. Naopak, ľudia stále častejšie vyhľadávajú originálne pletené výrobky, ktoré sa len tak v ich okolí neobjavia. Móda je v tomto nepredvídateľná, a preto môžeme byť za každého odborníka na pletenie radi. Hovoríte, že medzi nich tiež patríte alebo sa chcete pletenie naučiť? Verte tomu alebo nie, ale všetko začína u pletacích priadzí. A preto prijmite pozvanie do raja vlny a predstavme si tie najžiadanejšie luxusné pletacie priadze.

baby-merino-deluxe-ruzova-2

Kašmírové pletacie priadze

Kašmírové pletacie priadze sú získavané zo srsti kašmírskej kozy. Asi najväčší rozmach začal v 19. storočí, kedy boli veľmi obľúbené šály z kašmíru. Dnes môžeme túto vlnu bez pochyby označiť za jednu z najluxusnejších prírodných textílií vôbec. Výrobky z tejto pletacie priadze sú veľmi jemné a príjemné na dotyk. Svetre z neho upletené neblednú, nevyťahávajú sa a držia tvar aj po niekoľko rokov.

kasmir-hedvabi-exclusive-modra-1

Mohérové pletacie priadze

Rýdzo prírodné mohérové pletacie priadze sa získava z rúna angorských kôz. Oproti klasickej vlne vynikajú hneď v niekoľkých vlastnostiach. Mohér spadá medzi najteplejšie a zároveň najjemnejšie prírodné vlákna na trhu. Musíme si uvedomiť, že táto priadza je vo svojej podstate nesmierne vzácna, keďže chov angorských kôz je veľa náročný. Vyskúšajte aj vy lesklosť a hodvábny vzhľad tejto priadze. Veľkou výhodou je aj jej odolnosť voči pokrčeniu. Ľahko sa perie a navyše neškriabe a nedráždi kožu.

kasmir-hedvabi-exclusive-ruzova-3

Pletacie priadze Alpaka

Tieto pletacie priadze sú pre zmenu získavaná zo srsti domestikovaných lám zvaných alpaka, ktoré sa chovajú v nadmorských výškach cca 4 000 metrov. Nájdeme ich predovšetkým v Peru. Vďaka striedavej klíme sa vlna stala mimoriadne odolná proti nízkym teplotám. Ide teda o výborný izolačný materiál a to ako proti chladu, tak aj proti horúčave. Môžete si tak vyrobiť veľmi ľahké oblečenie a pri tom maximálne hrejivé.

 

Súvisiace príspevky