Pokiaľ rekonštruujete rodinný dom alebo byt, možno v rámci rekonštrukcie potrebujete aj novú podlahu. Vždy ju budete potrebovať, pokiaľ staviate dom nový. Pre akú podlahu sa ale rozhodnúť, aby vám plne vyhovovala, a zároveň bola kvalitná a slúžila vám po mnoho rokov?

Populárne laminátové podlahy

Určite by sa vám mohli páčiť vyhľadávané laminátové podlahy. Patria aktuálne medzi najrozšírenejšie typy podlahových krytín pre svoje výborné vlastnosti. Zloženie laminátovej podlahy je takmer z 95% drevovláknitá hmota. Vrchná nášľapná vrstva je povrchovo upravená laminovaním, ktoré chráni dekor podlahy aj podlahu samotnú. Preto sa jej hovorí laminátová.

Poteší vás jej jednoduchá a rýchla montáž, nízka cena aj údržba s minimálnymi nárokmi. Čo sa týka jej položenia, malo by spĺňať určité technické predpoklady, ktoré určuje každý jej výrobca v príbalovom letáku. Použiť ju môžete aj v prípade, že chcete do podlahy umiestniť vykurovanie.

Čo sa týka samotného vzhľadu a štruktúry, v ponuke nájdete rôzne hrúbky, šírky a dĺžky lamiel. Bežné hrúbky lamelových parkiet sú 7, 8, 10 a 12 mm. Zvolený formát dosky robí mnoho, čo sa týka výsledného celkového dojmu.

Pokiaľ bude laminátová podlaha umiestnená do menšej izby, je lepšie voliť menší formát, pre väčšie a otvorené plochy môžete smelo voliť veľké dosky, ktoré vo veľkom priestore dokonale vyniknú. Relifé podlahy často kopíruje kresbu samotnej dosky, a tak vzniká dojem reálneho dreva alebo kameňa. Dnes už sú laminátové podlahy vždy opatrené clickovým spojom.

Zaujímavá vinylová podlaha Herringbone

Pokiaľ si potrpíte na estetický dojem, mohla by byť pre vás zaujímavá vinylová podlaha Herringbone. Drevené parkety, ale aj laminátovú podlahu alebo vinylovú podlahu môžete ukladať do tvaru rybej kosti, stromčeka alebo anglicky zvaného Herringbone. Tento štýl ukladania je nadčasový a hodí sa pre moderné aj klasické interiéry.

Rybia kosť sa používa najmä v Paríži, Budapešti, Prahe, Bratislave a na mnohých zámkoch a hradoch už takmer 150 rokov. Interiéru vzhľadovo pomáha, pretože ho opticky zväčšuje.

Súvisiace príspevky