Celý deň neúnavne stráži všetko, čo sa okolo vašej záhrady alebo dvora udeje. O každej návšteve viete s predstihom a beda, keď by niekto chcel vstúpiť bez vášho súhlasu. Štvornohý parťák, strážca aj obranár, rodinný maznáčik, skrátka pes, ale ten si aj za svoje služby zaslúži pohodlie a odpočinok.

V horúcich letných dňoch aj v zime za mrazu, stále plnia svoje povinnosti a preto by sme mali svojim psom dopriať aj kvalitné bývanie. Psie búdy a koterce nie sú potrebné len preto, aby sa náš štvornohý parťák mohol vyspať, ale slúžia aj ako ochrana pred nepriaznivým počasím, miesto pokoja a bezpečný priestor, kde sa môže zdržiavať v našej neprítomnosti. Búda psovi poskytne dostatok priestoru pre oddych i prípadnú ochranu pred prudkým lejakom alebo spaľujúcimi lúčmi slnka.

Praktická je konštrukcia s odklápacou strechou, vďaka ktorej udržíte v búde ľahšie poriadok. Je potrebné myslieť na to, že niektorí psi si do svojho domova donesú všetko, čo im príde zaujímavé a nemusia to byť len hračky. Drevená psia búda môže ladiť s ďalšími prvkami vašej záhrady, vždy však dbajte predovšetkým na funkčnosť a až v druhom rade na dizajn, pretože ten vášho psa až tak nezaujíma. Vybrať môžete búdu s alebo bez tepelnej izolácie a samozrejme v rôznych rozmeroch. Tie sú najdôležitejšie s ohľadom na veľkosť psa, ktorý búdu bude využívať. Príliš veľká môže znamenať problémy v zime, kedy si ju nestihne vyhriať, a príliš malá bude mať zrejme za následok to, že do nej pes nebude chcieť chodiť. Búda pre psa môže stáť samostatne alebo byť súčasťou koterca, teda priestoru, kde môžeme psa bezpečne odložiť napríklad ak príde návšteva. S výberom si dajte záležať a overte si pevnosť konštrukcie i materiálu, lacné koterce z Poľska môžu spôsobiť zranenie psa a preto nie je dobré vyberať len podľa ceny. Ako búdu tak koterec je dobré vyberať z kvalitných materiálov a od renomovaného výrobcu, ide totiž nielen o pohodlie, ale predovšetkým bezpečnosť vášho chlpatého priateľa.

Súvisiace príspevky