Indukčná technológia patrí medzi najúspornejšie varianty ohrevu, pretože dochádza k zahrievaniu iba dna nádoby. Aj preto je v súčasnej dobe indukčná varná doska suverénne najpredávanejší druh kuchynského vybavenia. Má však aj mnoho ďalších výhod, ktoré vás presvedčia, že tento spotrebič rozhodne stojí za to vlastniť …

Rýchlosť ►

Indukčný ohrev je v porovnaní s neindukčným až prekvapivo rýchly. Bodu varu dosiahnete rýchlejšie, než ste boli zvyknutí pri varení na plyne alebo sklokeramickej doske. Vďaka tomu možno tiež veľmi účinne regulovať teplotu počas varenia a zabrániť tak pripáleniu jedla. Citlivá regulácia teploty indukčnej technológie rozvádza teplo priamo v samotnej nádobe, nie okolo.

Bezpečnosť ►

Indukcia je tiež bezkonkurenčne najbezpečnejšia, nenahrieva sa totiž samotná platnička, ale iba dno varnej nádoby. Potom, čo odstránite hrniec z varnej plochy, dochádza k rýchlejšiemu ochladeniu než u iných druhov ohrevu. Priestoru okolo hrncov sa vždy môžete bezpečne dotknúť aj v priebehu varenia. Tým sa samozrejme minimalizuje nebezpečenstvo popálenia aj možnosť pripálenia zvyšku jedla.

Jednoduchá údržba ►

Ďalšou nespornou výhodou je ľahšia údržba povrchu. Práve preto, že sa zahrieva len dno varnej nádoby, počet prípadov s pripečením, ktoré sa zle čistia, sa úplne minimalizuje.

 

Nevyhnutne nutné!

Než si zaobstaráte indukčnú varnú dosku, je dobré vedieť, že je potrebné používať špeciálne hrnce a panvice, ktoré majú dno vyrobené z tzv. feromagnetického materiálu. Ide o druh ocele, ktorý sa na prvý pohľad nelíši od bežného nerezu, až na to, že ju možno zmagnetizovať. To je hlavný predpoklad k tomu, aby sa takýto materiál v indukčnom poli zahrial. Indukčný riad je vždy označený špeciálnou etiketou a zakúpite ho v sieti bežných obchodov s domácimi potrebami.

►MORA TIP Chcete si byť absolútne istí, že kupujete vybavenie, ktoré vám bude doma na indukciu fungovať? Noste na nákupy malý magnet. Pokiaľ k hrncu či panvici priľne, máte garantované, že si z predajne odnesiete funkčný kúsok, ktorý vám bude doma dobre slúžiť.

Ak budete vyberať medzi indukčnými varnými doskami vždy je dobré sa zamerať na funkcie, ktoré vám uľahčia prácu. Indukčná varná doska MORA VDI 660 FF ich má hneď niekoľko. Okrem dotykového ovládania a funkcie Timer je to predovšetkým FlexiZone. Tá vám umožní varenie v menších i veľkých nádobách rôznych rozmerov. Môžete tak pohodlne a efektívne využiť plochu varnej zóny podľa vášho uváženia a tvaru riadu pre vaše maximálne pohodlie a flexibilitu. Neoceniteľným pomocníkom je tiež funkcia Sprint. Tá zaistí rýchle zvýšenie výkonu až o 40% až na 3,7 kW, čo oceníte

predovšetkým pri varení vo väčších nádobách, ktoré už nebude tak zdĺhavé. Varenie bude príjemnejšie, a navyše šetrí váš čas.

cena: 391 eur

MORA ponúka aj novinku medzi indukciami a to: Indukčný varič ISG 2000 SP s jednoduchým dotykovým zapínaním. K dispozícii máte až desať voliteľných stupňov ohrevu v rozsahu 60 ° – 240 ° C. Iste oceníte jeho efektivitu s vysokou účinnosťou ohrevu. Ak ste mamička malých detí, zapáči sa vám aj fakt, že spotrebič disponuje tiež detským zámkom, ktorý ochráni prstíky malých zlodejov. Lesklý čierny povrch v prevedení slim potom zapadne do každej modernej kuchyne, je však vhodný vďaka svojej kompaktnosti aj na cestovanie či chatu a chalupu.

cena: 55 eur

Súvisiace príspevky