Chcete vypadať skutočne sexi? Zabudnite na extravagantné topánky, ale aj na tenisky. Klasické lodičky s elegantným opätkom nič nenahradí.

Často si ako ženy myslíme, že vypadáme sexi v extravagantnom oblečení či v extravagantných topánkach. Lenže tak to nie je. Pokiaľ ide o obuv, tá neprirodzená, extravagantná, v podstate na nenositeľných opätkoch, deformuje našu postavu, robí smiešnou našu chôdzu a ničí nám zdravie. Nohy s otlakmi, vbočeným palcom či s inými deformitami sexi skutočne nie sú a ani nebudú.

Ktorá z nás chce vypadať zvodne, dá viac na klasiku než na módne výstrelky. Tých sa teraz objavuje toľko, že módou už ani nie sú. Oplatí sa sledovať, aké tvary topánok, predovšetkým pokiaľ ide o tvar špičky, opätku, či niektoré ozdobné prvky letia a tomu prispôsobiť náš výber lodičiek. Nemusíme sa však stávať otrokyňami žiadnych pseudomódnych kúskov. Klasické lodičky nič nepokazia.

Lodičky, ktoré vám nesmú chýbať

Zabudnite na všetko, čo píšu módne časopisy o čiernych lodičkách. Rozhodne im neodzvonilo a tie telové ich nikdy na 100 % nenahradia. Čierne lodičky do našich šatníkov patria a patriť budú. Držte si k nim čierne kabelky a kombinácia bude vždy dokonalá. Stále sú základom šatníku a preto by sme ich mali mať na subtílnejšom vyššom opätku pre slávnostnejšie príležitosti, aj na hrubšom, alebo trochu nižšom pre pohodlné nosenie. Nemusíte sa báť drobných ozdobných prvkov, akými sú spony na priehlavku či trebárs kamienky na opätku.

Vysoký opätok áno, ale vždy pohodlný

Zo všetkých strán počujeme, že vysoké opätky ničia naše zdravie. Spôsobujú problémy s chrbticou, deformity nôh aj migrény. Áno, je to pravda, ale to len vtedy, keď si tieto lodičky s vysokým podpätkom vyberáme nesprávne. K rôzne veľkej nohe potrebujeme ako ženy rôzne vysoký podpätok. Nie každá z nás si môže dovoliť 10cm a vyšší opätok. Dôležitá je tiež voľba podrážky. Spoločenské topánky s koženou podrážkou na ulici nielen zničíme, ale tieto topánky veľmi rýchlo zničia naše nohy. Sexi chôdza je v tomto type topánok možná skutočne len na tanečnom parkete či trebárs v divadle. Inak bude pokrivkávať na každej dlažobnej kocke.

Takže aké lodičky sú najviac sexi? Tie, ktoré pozdvihnú našu postavu a vďaka pohodlnej chôdzi z nás robia sebavedomú ženu.

Súvisiace príspevky