Každý dnes niekde býva, či je to v dome, byte, alebo niekde inde. Domov je miestom, ktoré býva dosť často napojené na základné zdroje, či je to voda, elektrina, ale aj kanalizácia. Bez týchto prípojov je život ťažký, no treba si poradiť. Čo robiť ak máte chýbajúcu kanalizáciu?

Príjem k vode a elektrine je dnes všade a každý dome je na zdroj elektriny, či vody napojený. Či už používajú ľudia studne, alebo voda im ide do domu normálne cez potrubie. Rovnako je to aj s kanalizáciou. Čo však robiť ak nemáte ku kanalizácií prístup a musíte niekde váš odpad dávať?

Čo robiť bez kanalizácie?

V mestách je to dosť výnimočné, no v chatárskych oblastiach, alebo odľahlých miestach nemusíte mať prístup ku kanalizácií. Tá je v mestách výrazne zastúpená a zohráva výraznú úlohu, pretože vďaka tomu odchádza bezstarostne všetok váš odpad preč. Ak však prístup ku kanalizácií nemáte, musíte si poradiť inak. Našťastie dnes žijeme v 21. storočí a vynašiel sa aj spôsob, vďaka ktorému sa viete zbaviť odpadu celkom jednoducho. Ide o žumpu, ktorá je dnes bežne používaná a môže mať využitie práve v oblastiach bez kanalizácie. Ak bývate v hlavnom meste, viete využiť hranaté žumpy Bratislava.

Žumpy sa uložia do zeme, väčšinou na záhrade a zavrú sa veľkým krytom, ktorý je dobre utesnený, aby nebol cítiť žiaden smrad. Ak hľadáte takéto žumpy vyhľadajte jednokomorové žumpy Košice, alebo nejaké iné mesto, podľa toho, kde presne bývate. Žumpu je však potrebnú raz za čas vyprázdniť a vtedy sa volá špeciálne vozidlo, ktoré všetok odpad vysaje a odnesie preč. Žumpa patrí medzi jednu z jednoduchších náhrad kanalizácie, no nedajú sa úplne s kanalizáciou porovnávať. Avšak žumpa vás nebude nejako ovplyvňovať a jediné, čo vám ostáva robiť navyše je len volať odborníkov, aby prišli žumpu vyprázdniť.

Neváhajte a poraďte si s chýbajúcu kanalizáciou aj vy!

Súvisiace príspevky