Možno to poznáte tiež. Ráno sa prebudíte a prvé, na čo vám padne zrak, sú zahmlené okná. Je to skutočne na porazenie, deň čo deň behať s handričkou a stierať kvapôčky zrazenej vlhkosti, ktoré signalizujú, že vaše okná sú zdrojom úniku tepla a môžu byť príčinou vzniku plesní, čo má veľmi nepriaznivý vplyv na ľudské zdravie.

Rosenie okien: Boj s veternými mlynmi?

Vysporiadať sa konzervatívne s prílišnou vlhkosťou, ktorá sa vďaka tepelnému mostu na oknách zráža, je ako boj s veternými mlynmi. Jediným riešením, ktoré má radikálnejší charakter, ale zaručenú 100% účinnosť pri rosenie plastových okien, je výmena skiel. A netreba sa báť, že by došlo k deštrukcii existujúcich okien. Všetko je možné riešiť bez nutnosti výmeny celých rámov, búrania a znečistenia.
Vďaka výmene skiel “zabijete štyri muchy jednou ranou”. Výrazne ušetríte za vykurovanie, predĺžite životnosť okien tým, že tu nebudú vznikať plesne, ani sa hromadiť vlhkosť, znížite hluk z vonku a zbavíte sa nepríjemného chladu. Ideálnym riešením sú izolačné dvojsklá. Sú kompatibilné a ľahké, prepustia do interiéru viac prirodzeného svetla a tepla.

Izolačné dvojsklo absorbuje vlhkosť

Pri aplikácii izolačného dvojskla je dovnútra medzi tabule vložený dištančný rámik, v ktorom je vysúšací prostriedok – silikagel. Jeho hlavnou úlohou je absorbovať prípadné vodné pary z priestoru medzi sklami, čím sa bráni roseniu okien. Pružný tmel – butyl má tesniaci charakter aj po obvode izolačného skla. Sklá sú vyrábané na mieru, čím je možné docieliť ideálne tepelné vlastností. Izolačné sklo – cena sa odvíja od individuálnej zákazky s ohľadom na doplnkové funkcie, ako sú protislnečné, bezpečnostné, hlukové, izolačné funkcie alebo samočistiacia úprava.

Výhody izolačného trojskla

Ešte väčšie izolačné vlastnosti majú okenné trojsklá. Eliminujú zahmlievanie okien na minimum, znižujú tepelné straty a sú ako stvorené pre pasívne a nízkoenergetické domy. Cena za izolačné dvojsklo alebo trojsklo za m2 prináša bezkonkurenčný pomer kvality a ceny. Cena je kalkulovaná na základe individuálnych podmienok.

Referencie spokojných klientov

Tisíce spokojných zákazníkov sa už raz a navždy zbavili plesní, vlhkosti a tepelných únikov. Pokiaľ chcete ich počty rozšíriť aj vy, dohovorte si zadarmo nezáväznú a informatívnu návštevu technika u vás doma kdekoľvek v ČR či na Slovensku. Pri návšteve vykoná technik obhliadku okien, posúdi ich stav a odporučí vám najvhodnejšie riešenie. V niektorých prípadoch pôjde o dvojsklá, inokedy trojsklá alebo unikátne a revolučné dvojsklá s medzisklennou fóliou Heat Mirror.

Ponuka šitá na mieru

Pripraví vám nezáväznú kalkuláciu na mieru so zľavou 30%. Ak budete s cenou súhlasiť, objednáte si termín realizácie tak, aby vyhovoval vašim potrebám a nové sklá budú inštalované do vašich okien zhruba do mesiaca. Montáž prebehne na mieste, v priebehu pár hodín, bez búrania a neporiadku. Za nové skla zaplatíte až po ich inštalácii. Zálohy nie sú vyžadované.

Súvisiace príspevky