Mnohé domácnosti môže exotický alebo eklektický štýl lákať, v skutočnosti ale pôvab leží tiež v minimalizme, ktorý svojou jednoduchosťou dokáže ovplyviť nielen celkovú náladu členov domácností, ale taktiež celkový pocit pohody. Tento štýl, ktorý sa vyznačuje čistými líniami a funkčnými kúskami, prináša hneď niekoľko výhod. O aké benefity ide?

Ovplyvňuje naše mentálne zdravie

Svetlé a vzdušné miestnosti dokážu ovplyvniť aj to, ako sa doma cítime. Takzvaná Neuro-architektúra sa radí medzi nové typy dizajnov, ktoré uznávajú stavitelia a návrhári po celom svete. Minimalizmus je s novým typom dizajnu v symbióze vďaka svojej vyváženosti. Tmavé farby totiž vyvolávajú depresiu, príliš svetlé farby zas vedú k stresu a preplnené miestnosti v ľuďoch vzbudzujú pocity úzkosti. Minimalizmus všetky tieto pravidlá rešpektuje a vďaka svojej vyváženosti dokáže vniesť nielen do miestností, no tiež do životov ľudí harmóniu.

Ľudský mozog miluje symetriu

Asi to bude strach z neznáma, ktorý posúva asymetrické tvary do úzadia. Skutočná krása, ktorú ocení ľudský mozog totiž leží v symetrii. Vďaka minimalizmu získate symetrický interiér omnoho jednoduchšie ako napríklad s takým maximalizmom.

Minimalizmus dokáže prečistiť vzduch

Keďže minimalizmus neuznáva zbytočnosti v podobe dekorácií či kobercov, môžete sa rozlúčiť aj s nadmerným množstvom prachu. Ten sa totiž má tendenciu na povrchoch zachytávať a komplikovať tiež upratovanie. Ak sa teda rozhodnete pre minimalizmus, môžete sa rozlúčiť s prachom a privítať čerstvý vzduch.

Minimalizmus kladie dôraz na zariadenie

V minimalistickom interiérovom štýle vynikne každý kus nábytku. Aj preto musí byť nábytok kvalitný. Tento fakt vás odradí od kúpy pekných, ale lacných kúskov, ktoré sa nevyznačujú dlhou životnosťou. Nábytok skvelo doplní vhodná podlahová krytina. Medzi obľúbené kúsky, ktoré vyniknú v minimalistickom štýle patrí drevená podlaha, vinyl alebo korková podlaha.

Súvisiace príspevky