Každý z nás si pod pojmom čas strávený na chalupe predstaví to isté. Oddych, relax, regeneráciu, komfort a teplo rodinného kozuba. Aby sme sa na chalupe skutočne cítili pohodlne, určité veci na nej nesmú chýbať. O aké kúsky ide?

Hudba vám vylepší deň

Či už budete pracovať v záhradke, alebo len tak sedieť na teraske, hudba je neodmysliteľnou súčasťou domácej pohody. Nielenže vylepší váš deň a náladu, ale na chalupe vytvorí neopakovateľnú atmosféru. Pre nenáročných sú v ponuke mnohé rádia, ktoré vám spríjemnia deň. Tí náročnejší môžu siahnuť po repráku, ktorý si prepojíte so smartfónom, vďaka čomu budete poslúchať hudbu podľa svojho vkusu.

Nezabudnite ani na svoj žalúdok

Ak sa na chalupe chystáte, tráviť viac času, myslite aj na svoje základné potreby. Medzi tie patrí pravidelná strava. Chutný pokrm si môžete pripraviť v kuchyne alebo vytiahnuť gril a drevené brikety a niečo si na teraske ugrilovať. Gril a brikety s podpaľačom sa vám zídu aj v prípade, že sa rozhodnete pohostiť návštevu a usporiadať na chalupe veľkú grilovačku.

Komfortné posedenie

Okrem grilu terasu vybavte tiež komfortným posedením. Pohodlný záhradný nábytok s vhodným tieniením vám poskytne útočisko pred horúcimi slnečnými lúčmi a vy si tak vychutnáte voľné chvíle o to viac.

Kávovar alebo french press

Chalupu zariaďte aj kávovárom alebo french pressom. Chutná ranná kávička vám bez pochýb spríjemní celý deň.

Myslite aj na otázku bezpečnosti

Hasiaci prístroj je samozrejmou výbavou každej chalupy. Nielenže častokrát býva veľká časť chalupy vyrobená z dreva, no v zimných mesiacoch sa na chalupách často topí krbom, v letných zas griluje. A ako sa hovorí, opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto je ideálne mať po ruke pre každý prípad hasiaci prístroj. Ďalším kúskom je lekárnička, ktorú oceníte, ak sa pri prácach okolo chalupy poraníte.

Aké kúsky máte na chalupe vy a nedáte na nich dopustiť?

Súvisiace príspevky