Potrebujete oživiť šatník novými topánkami, ktoré vás urobia výnimočnou a dodajú vášmu looku šmrnc? Poradíme vám, ako si vybrať tie pravé letné topánky tak, aby ste ohúrili svoje okolie, ušetrili a zároveň si užívali ich nosenie.

1.  Premyslite si, čo hľadáte

Behá vám kurzor po obrazovke a neviete, na ktorý pár topánok skôr kliknúť? Nenakupujte impulzívne a premyslite si, čo presne potrebujete kúpiť. Vďačný vám bude nielen váš časový rozvrh, ale aj peňaženka. Hľadajte topánky, ktoré vám nebudú stáť nepovšimnuté v šatníku a vydržia dlhšie ako pár mesiacov. Sústreďte sa aj na zľavy, s ktorými nakoniec ušetríte aj na ďalší pár.

2.  Nepodceňujte veľkosť topánok

Ak sa spoliehate na to, že viete, akú máte veľkosť topánok, neunáhlite sa. Síce sa veľkosť chodidla v dospelosti už rapídne nemení, zmerajte si chodidlo naozaj presne, aby vás topánky neotlačili.

  • Vyberajte vždy obuv o pol centimetra väčšiu, než je vaša veľkosť.
  • Pozor na rozdielnosť chodidiel, je možné, že máte jedno chodidlo jemne väčšie ako druhé.
  • Väčšiu pozornosť venujte hlavne topánkam na opätku, ktoré vedia po pár hodinách nosenia často prekvapiť. Nesprávny výber veľkosti môže spôsobiť otlačené prsty či pľuzgiere a to určite nie je pri dlhšom nosení príjemné.

3.  Zastavujte sa aj pri tých značkových

Neviete sa rozhodnúť, či si kúpiť značkové topánky? Ak máte zálusk na značkové veci, určite to nie je na škodu, sú často originálne a zaujímavo nadizajnované. Na tomto eshope si napríklad môžete vybrať z množstva značkových topánok, ktoré sa hodia na rôzne príležitosti a aktivity a sú cenovo dostupné.

Chcete napríklad v meste vyzerať štýlovo, no stále sa cítiť pohodlne? Nechajte sa uniesť krásnymi teniskami či sandálami a cíťte sa jedinečne.

Súvisiace príspevky