Ako vyberať tlačiareň?

máj25,2017 #kazeta #tlačiareň #toner

Vybrať si tú správnu tlačiareň nie je vždy jednoduché. Existuje niekoľko typov technológií tlače, z ktorých každý je vhodný pre rôzne potreby. Tlačiarne prichádzajú vo všetkých tvaroch a veľkostiach od malých spoločníkov na cestách až po pracovné skupiny. Je vhodné si vyberať tlačiarne multifunkčné, ktoré dokážu tlačiť a skenovať. Ušetríte vo vašej pracovni tak viac miesta. Niektoré tlačiarne sú zamerané na fotografie, iné pre bežnú tlač. Mnohé špecifikácie pre rozlíšenie a rýchlosť môžu byť zavádzajúce. Voľným pravidlom je, že atramentové tlačiarne sú nevyhnutnosťou pre živé farby a dlhotrvajúce fotografie, zatiaľ čo laserové tlačiarne sú najlepšie pri tvorbe rýchlych textových dokumentov. Ak chcete začať, musíte sa rozhodnúť, ktorý z nasledujúcich profilov najlepšie vyhovuje vaším potrebám.

 

Čo je to toner a atrament?

Toner pre tlačiarne je práškový pigment obalený v plastových kazetách. Niektoré laserové tlačiarne produkujú iba čierne a biele výtlačky, zatiaľ čo farebné laserové tlačiarne využívajú kombinácie základných tónov na vytváranie plnofarebných ako aj čiernych a bielych dokumentov. Laserové tlačiarne a kopírky používajú toner skôr než atrament v procese tlače a kvalita výsledkov závisí od správneho tonera tlačiarne pre danú úlohu. Originálne tonery Canon zabezpečia profesionálne výtlačky v tej najlepšej kvalite.

Atrament sa nachádza v malých nádržiach alebo náplniach a rozprašuje sa v mikroskopickej hmle nad určeným vzorom tlače.

 

Ako fungujú tonerové kazety

Práškový toner do tlačiarne obsahuje pigment a plast. Keď prechádza cez vykurovanú súčasť tlačiarne nazývanú fixačná jednotka, plast sa roztopí a rozdeľuje pigment. Chladiaci pigment sa prilepí k papieru, aby vytvoril ostrý obraz odolný voči rozmazaniu.

Koľko to bude stáť?

Ceny osobných tlačiarní vyzerajú lákavo. Majte však na pamäti, že kúpna cena je len začiatok. Starostlivosť a kupovanie náplní do tlačiarne môže rýchlo prekročiť pôvodné náklady. Pred vytiahnutím kreditnej karty nezabudnite porovnať náklady na spotrebný materiál.

 

Atrament a toner

Pri posudzovaní rozdielov medzi tonerom a atramentom je potrebné si uvedomiť, že hovoríme o rôznych tlačiarňach. Toner je tlačový materiál používaný laserovými tlačiarňami a atrament atramentovými tlačiarňami. Obe majú svoje nevýhody i výhody. Tonerové kazety a laserové tlačiarne pracujú rýchlejšie a výtlačky sú ostrejšie. Atramentové tlačiarne sú mnohokrát lacnejšie, ale frekvencia ich výmeny býva vyššia. ich nevýhodou je, že poskytujú nižšiu kvalitu tlače, a keď ich necháte určitý čas bez používania, môže sa stať že vyschnú. Na trhu nájdete množstvo tonerov za výhodné ceny, ktoré poskytujú kvalitné výtlačky napríklad lacné tonery Samsung.

Súvisiace príspevky