Ako vybrať tú najlepšiu tlačiareň?

feb20,2017 #kopírka #skener #tlačiareň

Výber tlačiarne nemusí byť vždy jednoduchý, vzhľadom na toľko možností, ktoré sa nachádzajú v obchodoch. Pripravili sme pre vás rýchleho nákupného sprievodcu pre výber domácej tlačiarne s jednoduchým vysvetlením najčastejších a odporúčaní a podmienok.

 

Atramentové alebo laserové?

Prvú otázku, ktorú musíte vyriešiť je, čo a koľko toho máte v pláne tlačiť.

Farebné atramentové tlačiarne tvoria prevažnú časť trhu preto, že je možné nimi tlačiť prakticky čokoľvek: eseje, koláčové grafy alebo lesklé fotografie. Všetko, na čo si len spomeniete. Avšak tlačený text z atramentových tlačiarní nemusí vždy vyzerať tak ostro ako z laserovej tlačiarne. Medzi ich nevýhodu patrí tiež, že sú pomalšie a niektoré je ekonomicky náročnejšie držať v chode. Nákup tonerov do atramentových tlačiarní nie je vždy najlacnejšia záležitosť. Preto si treba popredu zistiť, koľko vás vymieňanie náplní bude približne stáť. Napríklad toner HP 650  je lacný a poskytuje vysokú kvalitu tlače. Môžete tlačiť obrázky a grafy v kvalite laserovej tlačiarne.

Laserové tlačiarne dominuje v kanceláriách, pretože môžu tlačiť veľké objemy textu rýchlo, spoľahlivo a lacno. A okrem toho vo väčšine prípadov sú dokumenty vytlačené ostrejšie ako z atramentovej tlačiarne. Pre domáce použitie nie sú práve najvhodnejšie, pretože náhradné tonery do laserových tlačiarní sú dosť drahé. Oplatí sa viac zvážiť kúpu atramentovej tlačiarne a kupovať náhradné lacné tonery HP 650.

Ak nemáte v pláne tlačiť stovky strán mesačne, atramentové tlačiarne sú zvyčajne najlepšou voľbou pre domáce použitie vzhľadom k ich flexbilite .  Tiež vás náhradne náplne budú stáť podstatne menej ako pri laserových tlačiarňach. Ak ale potrebujete tlačiť množstvo strán a veľmi rýchlo, zvážte kúpu laserovej tlačiarne.

ihpcz101aeng

 All in one

Laserové aj atramentové tlačiarne sú navrhnuté ako multifunkčné zariadenie: tlačiareň, kopírka, skener alebo fax. Aj keď možno na domáce použitie nebudete potrebovať všetky vymenované funkcie, pri nákupe multifunkčnej tlačiarne ušetríte nejaké to euro a tiež ušetríte priestor v miestnosti, kde by tieto zariadenia boli uložené.

Súvisiace príspevky