Dobrý výber podlahy poskytuje východiskový bod pre inšpiráciu a rozvoj farebnej palety vášho domova. Výhody novej podlahy zahŕňajú teplo, izoláciu, mäkkosť, trvanlivosť a odolnosť voči vyblednutiu alebo škvrnám, ale tiež tvoria základ dekoračného plánu a inšpirujú vaše ďalšie interiérové ​​voľby.

Neexistuje žiadne prísne pravidlo o tom, ktoré farby podlahy sa hodia ku ktorým schémam náterov. Všetko závisí od farieb, ktoré sa vám páčia a od vzhľadu, ktorý sa snažíte dosiahnuť. Pokiaľ ide o stavbu a renováciu, je dôležité, aby podlahové krytiny boli  v rovnováhe medzi praktickosťou, pohodlím, štýlom a osobnými preferenciami.

Priestor

Veľkosť a tvar môžu zohrávať dôležitú úlohu pri správnom výbere podlahy, rovnako ako spôsob osvetlenia miestnosti. Svetlé farby pomôžu, aby malé miestnosti pôsobili priestrannejšie, zatiaľ čo tmavšie akcenty môžu v prípade potreby priniesť do miestnosti teplo.

Štýl

Pri výbere správnej podlahy pre váš domov zvážte priestor, váš životný štýl a  zaťaženie, ktoré budú podlahy musieť vydržať. Podlaha, ktorú si vyberiete, by mala odrážať vašu osobnosť, pridať štýl a pohodlie do domova a v prípade potreby doplniť existujúce steny a zariadenie vášho bytu.

Ak chcete dosiahnuť nadčasovosť, inšpirujte sa prírodou. Vyberte drevené podlahy alebo kvalitné laminátové parkety. Môžete si tiež vybrať textúrovaný koberec alebo koberec behúň.

Ak viete, čo máte radi a chcete do vašej domácnosti priniesť niečo zvláštne, tak trochu iné a dramatické, buďte odvážni a vyberajte netradičné farby. Ak však túžite po niečom nadčasovejšom, čo bude vo vašom dizajne fungovať po celé roky, stavte na hnedé, sivé a medové tóny, ktoré dobre ladia s inými odtieňmi a vytvoria vo vašej domácnosti teplú a pokojnú atmosféru.

Od pohodlných kobercov po textúrované dlaždice až po tapety, pamätajte, že farba je kľúčová, pokiaľ ide o nastavenie nálady v miestnosti. Ale predtým, ako urobíte konečné rozhodnutie, nezabudnite farebne otestovať vzorku podlahy cez deň ako aj pod umelým svetlom v noci. Je to dôležitý krok v procese navrhovania, pretože farby sa dramaticky menia, keď sú zaplavené slnečným svetlom alebo osvetlené lampami.

Súvisiace príspevky