Aj vy ste kvôli práci skončili v Bratislave a potrebujete tu zohnať bývanie? Ceny bytov v Bratislave sú vysoko a neklesajú. Naopak. Riešením je bývať v dojazdovej vzdialenosti od Bratislavy – napríklad v Trnave.

Trnava je na bývanie veľmi príjemné mesto s perfektnou dostupnosťou do Bratislavy. Nachádza sa od nej 44 km severovýchodne. Je to západoslovenské mesto v nadmorskej výške 146 metrov nad morom. Trnava má dnes takmer 66 000 obyvateľov a je siedmim najväčším mestom na Slovensku.

 

Bývanie v Trnave nemusí byť z núdze cnosť

Bývať v Trnave nie je pokiaľ pracujete v Bratislave vôbec problém. Byty v Trnave sú lacnejšie. Bývanie si môžete dovoliť vo väčšom, ale aj v lepšom prostredí. Je to veľké mestečko s mnohými škôlkami, základnými a strednými školami, a dokonca s dvomi univerzitami. Sídli tu Trnavská univerzita aj Univerzita sv. Cyrila a Metoda. A nechýbajú tu ani vhodné pracovné príležitosti, keby ste sa tu nakoniec rozhodli usadiť natrvalo, alebo keby tu zháňal prácu váš partner.

 

Byty na predaj v Trnave

Aké reality na predaj sú aktuálne v Trnave voľné? Na Inzercia.sk nájde byty aj domy. Zastavme sa najprv u bytov.

Veľmi pekným je trojizbový byt na Jiráskovej ulici. Má 82 m2 a je tak vhodný aj pre rodinu s deťmi. Pokiaľ hľadáte malé bývanie, k dispozícii je napríklad garsónka na Lomonosovej ulici.

Pre tých, ktorý chcú skutočný komfort, sú v ponuke aj štvorizbové byty. Napríklad na Zelenečskej ulici, alebo na Hlbokej ulici. Tieto byty sa svojou rozlohou blížia 90 m2 a pri štvorčlennej rodine tu môže mať každé z detí vlastnú detskú izbu.

 

Domy v Trnave

Lacnejšie sa dá ale v Trnave kúpiť aj dom. Určite si ho kúpte s pekným pozemkom. V Trnave sa vďaka nízkej nadmorskej výške a výborným klimatickým podmienkam výborne záhradníči. Kúpite tu novostavby, aj staršie domy pred alebo po rekonštrukcii. Za cenu bytu je napríklad menší štvorizbový dom v časti Malý Háj. Krásny dom je na predaj v lukratívnej štvrti Tulipán. Iným riešením je kúpiť si v Trnave stavebný pozemok a nechať si postaviť dom na kľúč.

 

A je to tu – zariaďujeme

Pri zariaďovaní nového bytu či domu v Trnave vám pomôže inzercia nábytku. Investícia do novej nehnuteľnosti pravdepodobne nebola malá, a tak radšej než v Ikea, alebo v niektorom z dizajnových obchodov s nábytkom, nakúpite v bazáre nábytku. Dokážete tak výrazne ušetriť. Ak sa sťahujete z malého bytu do veľkého, alebo dokonca do rodinného domu, nábytku budete potrebovať skutočne dosť. Takže sa k zariaďovaniu postavte ekonomicky a aj ekologicky – kupovať nábytok z druhej ruky, napríklad na online bazáre s nábytkom, šetrí nielen peňaženku, ale aj životné prostredie. A vôbec nemusí ísť o kompromis. Často práve na internetovom bazáre nájdete chýbajúce kúsky k sérii nábytku z Ikea, ktorý už máte. Ikea ho ale medzi tým prestala mať v ponuke, a tak ho musíte zháňať na bazáre.

Súvisiace príspevky