Cappuccino je naozaj pre každého

júl1,2024

Káva (spolu s čajom) kraľuje medzi nápojmi v rebríčkoch obľúbenosti. Obľúbená je na prakticky na celom svete.

Najobľúbenejšia mliečna káva

Aj u nás sa kávová „kultúra“ v posledných rokoch výrazne posunula a výberová káva pražená na Slovensku zbiera ocenenia aj v zahraničí. Ale poďme naspäť ku káve vo všeobecnosti. Za svoju obľúbenosť vďačí aj faktu, že existuje množstvo rôznych kávových nápojov.

Základ tvorí espresso, z ktorého sa väčšina týchto kávových nápojov aj odvíja. A mnohé z nich sa pripravujú z espressa a speneného mlieka. Medzi takýmito mliečnymi kávami je jednoznačne najobľúbenejšou cappuccino. Mlieko v ňom zjemňuje silnú a chuťovo výraznú chuť espressa a tak je cappuccino vhodné aj pre tých, ktoré „samotné“ espresso nevypijú.

Chutí aj s rastlinným mliekom, či kvalitnou bezkofeinovou kávou

To, že cappuccino je naozaj pre každého, dokazuje aj fakt, že sa nemusí pripravovať len z „klasického“ kravského mlieka. Vegáni alebo ľudia s intoleranciu na niektorú zo zložiek kravského mlieka si môžu perfektné cappuccino pripraviť aj z rastlinného mlieka. Aj to sa totiž dá perfektne našľahať.

Alebo vám na cappuccine a káve všeobecne z akéhokoľvek dôvodu vadí kofeín? Nemusíte sa kvôli tomu oberať o potešenie z pitia kávy. Vyskúšajte lahodnú bezkofeínovú zrnkovú kávu, pri ktorej by aj skúsení kávičkári zapochybovali, či skutočne pijú „len“ bezkofeinovú kávu.

Bezkofeinová káva sa vyrába viacerými metódami, ale za všeobecne najlepšiu sa považuje metóda swiss water, pri ktorej nie sú použité žiadne chemické látky. Ako už názov napovedá, táto metóda pochádza zo Švajčiarska a môže sa pochváliť takmer 100 % úspešnosťou. Áno, čiastočne sa to prejavuje na cene kávy, ale ak si chcete vychutnať kávu, ktorá bude len bez kofeínu a nie aj bez chuti, rozhodne stojí za to si takúto kávu zakúpiť.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Nitr / Stock.adobe.com

Súvisiace príspevky